ПублікаціїСПЕЦТЕМА: БЮДЖЕТНИЙ ДЕРИБАН У ХЕРСОНСЬКІЙ МІСЬКРАДІ

Борги “Херсонелектротранса” та основні витрати комунального підприємства покриють за рахунок херсонців

Депутат міськради та директор КП «Херсонелектротранс» прокоментував матеріал сайта «Мій Херсон» про борги комунального підприємства. Зробив це він, щоправда, через інше онлайн-видання – «Любимый Херсон». Про борги Устинов нічого не сказав, на відміну від самого автора матеріалу.

«Егор Устинов опроверг слухи о растущих долгах КП “Херсонэлектротранс”», – таку назву носить стаття. Хоча в самій цитаті Єгора Устинова лише слова про опозицію та місцеві вибори.

 «Мы вce быcтрee движeмcя к aктивнoй фaзe мecтных выбoрoв. Я являюcь прeдcтaвитeлeм oднoй из ceрьёзнeйших пoлитичecких cил в рeгиoнe. Мы eдинcтвeннaя и caмaя нacтoящaя oппoзиция. Этo мнoгих нe уcтрaивaeт. Ocoбeннo тeх, ктo дoвёл нaш рoднoй Хeрcoн дo ручки зa пocлeдниe гoды, тeх, ктo уничтoжaeт нaш гoрoд. Вcя этa джинca – cлeдcтвиe тoгo, чтo я зaнимaл и буду зaнимaть пoзицию и прoтивocтoять вceм пoпыткaм oткрoвeннoгo грaбeжa хeрcoнцeв пoпыткaм уничтoжeния тaких жизнeннo вaжных прeдприятий, кaк ввeрeннoe мнe КП Хeрcoнэлeктрoтрaнc», – цитуємо Устинова мовою оригіналу.

Але, не дивлячись на заяви директора-депутата або журналістів, податковий борг КП «Херсонелектротранс» станом на 1 січня складає 2,6 млн гривень, за даними аналітичної системи «Youcontrol». І він у лютому нікуди не зник, повідомляє портал Державної фіскальної служби:

«Станом на 03.02.2020 платник податків має податковий борг та відповідно до пункту 88.2 статті 88 Податкового кодексу України у органів державної податкової служби виникло право податкової застави на майно такого платника».

Тим часом, як ми й зазначали, фінансування зарплат та оплата електроенергії комунального підприємства «повісили» повністю на бюджета Херсона. Виконком Херсонської міськради затвердив план робіт управління транспорту із фінансової підтримки КП «Херсонелектротранс». У рішенні вказано, що на зарплати підприємству виділено майже 36,8 млн гривень. Електроенергія — 12 мільйонів. Загальна сума фінансової підтримки у 2020 році поки складає приблизно 61 млн грн.

На наступне чергове засідання виконавчого комітету мають винести зміни до плану фінпідтримки «Херсонелектротрансу». Проект рішення вже є на сайті міськради. В ньому вказано, що у 2020 році КП отримає вже 69,5 мільйонів гривень. Тобто додали 4,5 млн на погашення заборгованності по ПДФО та ще 4,1 млн на придбання тролейбусів за рахунок ще неотриманного кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку. Та чи отримає «Херсонелектротранс» кошти від ЄБРР, досі залишається великим питанням.

То як пан Устинов протистоїть «спробам відвертого грабежу херсонців», переклавши найбільші витрати підприємства на плечі платників податків? І варто не забувати про підвищення тарифу на проїзд у тролейбусах до 4 гривень після отримання кредиту від ЄБРР, як заявляли Миколаєнко, перший заступник мера Козаков та навіть саме підприємство у фінансовому плані на 2020 рік.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close