Публікації

Бюджетні торги у Херсонській міськраді: Рубан і Токарев можуть втратити свої посади

Як депутати через власті інтриги та некомпетентність майже паралізували Херсон

Майже місяць херсонці спостерігали ситуацію, яка вкотре підтвердила твердження що місто в буквальному сенсі «у заручниках» місцевих так званих політиків та можновладців. Мова йде про чисельні скандали навколо неприйняття бюджету Херсона на 2020 рік. Аудіогейт, боротьба за місце начальника управління транспорту, лобіювання особистих інтересів, створення «опозиції» та, на додачу, чорногорське сміття, яке завезли за підробними документами.

Найчастіше джерелом інтриг у міській раді є так звані «депутати з невизначенною позицію». Тобто ті, хто намагається шляхом політичних торгів відстояти свої інтереси, а коли це невиходить, то переходять в «опозицію» до Миколаєнка. Яскравим представником виявився голова бюджетної комісії Руслан Рубан. Від грудня минулого року та по цей час він активно виступає де тільки можливо проти очільника міста та бюджета на 2020 рік. За інсайдерською інформацією, Рубан хотів посісти місце заступника міського голови. А про амбітні плани податися на вибори очільника Херсона свідчать його чисельні борди по місту.

Влучно прокоментувала його дії експертка з питань фінансів та бюджету Євгенія Вірлич у інтервʼю сайту «Мій Херсон».

«Рубан – голова бюджетної комісії. Саме він мав ще в листопаді, коли з’явився проект бюджету, голосніше усіх казати про його розгляд та недоліках. Майже до середини грудня проект не розглядали на комісії, яку очолює Руслан Рубан. Що це? Бажання домовитися? Не вийшло? Якщо це б була турбота про виборців, проект бюджету ходив по комісії з бурхливими обговореннями ще у листопаді. Однак, Руслан Рубан тільки наприкінці грудня почав говорити по те, що бюджет поганий», – каже Вірлич.

Версія звучить більш ніж правдиво. Тобто, замість роботи у комісії, депутат вирішив гучніше всіх кричати про незаконність та дерибан бюджету. Хоча раніше, на сесіях підтримував всі скандальні правки до бюджету міста без рішення комісії, або ж збираючи її засідання прямо під час пленарного засідання міської ради.

Дійсно, Руслан Рубан, як голова бюджетної комісії, не зміг організувати роботу своєї комісії. Навіть перед позачерговою бюджетною сесією, не було кворуму, через що проект бюджету на 2020 рік не був погоджений, та не були внесені пропозиції. Під час розляду проекту у сесійній залі Рубан гучно заявив, що депутати не мають права голосувати за такий бюджет. Але, таки намагався внести до «незаконного проекту рішення» свої правки, які не були підтримані колегами.

Простими словами, якщо проект бюджету на думку депутатів є недолугим та недопрацьованим, то саме бюджетна комісія має його розглянути, внести правки, та винести, на їхню думку, готовий проект до сесійної зали. І це відповідальність саме голови комісії, тобто Рубана, адже йому контролювати виконання рішення після його прийняття.

23 січня бюджет на 2020 рік був прийнятий мінімальною кількістю голосів депутатів. Далі була заява про непідписання бюджету від Рубана, яку оприлюднив його колега Віталій Богданов. Тобто, внаслідок політичних інтриги бюджетники могли й надалі недоотримувати зарплати, лікарні недоотримувати фінансування і т. д. Наслідки — соціальне напруження, зрив медицинської реформи, провал виконання цільових програм у повному обсязі. Наразі бюджет все ж таки підписаний. Рішення міськради було оприлюднене наступного дня, 24 січня, й вступило в дію.

Таким чином, план Рубана провалився. За нашою інформацією, крісло голови бюджетної комісії вже хитається. Хитається й крісло заступника директора КП «Херсонтеплоенерго» та депутата Ігоря Токарева, який вкотре підтримав Рубана. Про його звільнення з посади через некомпетентність казали ще у грудні минулого року. А провал його роботи у раді лише додав «масла у вогонь».

Бюджет, який прийняли депутати, на 2020 рік і справді залишається недолугим. Вже видно, що кошти на харчування дітей у школах будуть роздерибанені серед своїх. На початку лютого мають бути відомі переможці відповідного тендеру на 91,5 мільйон гривень. Але вже зрозуміло, що він є «розіграним» між фірмами Ірини Ценкер, Юрія Климентенко та Романа Підперигори. Про розвиток Херсону у бюджеті немає й мови. Але є захмарні суми на фінансування «своїх» комунальних підприємств.

До речі, за цими пунктами зараз оправдовується Володимир Миколаєнко. На сайті міськради тиражують коментарі очільника міста по питанням бюджету, які той дав в ефірі одного з херсонських телеканалів. Миколаєнко вкотре зазначив, що кошторис міста гарний, а вся критика – «спекуляція та маніпуляція».

“Інформація, яка останнім часом звучить у публічному просторі щодо начебто збільшення фінансування комунальних підприємств на 2020 рік – не більше, ніж спекуляції на темі. І тим, хто її озвучує, достеменно це відомо”, – заявив Володимир Миколаєнко.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close