ПублікаціїСПЕЦТЕМА: БЮДЖЕТНИЙ ДЕРИБАН У ХЕРСОНСЬКІЙ МІСЬКРАДІ

Бюджетний дерибан та політичний профанізм у Херсонській міськраді

У Херсонській міськраді не відбудеться засідання депутатської комісії з питань бюджету. Про це повідомляють власні джерела. Засідання не відбудеться через відсутність кворуму. Зазначимо, що проект рішення про зміни до бюджету виноситься на чергову сесію міськради. Як вказано у документі, депутати будуть перерозподіляти вільні кошти та залишки на загальну суму близько 40 млн гривень.

І знову викликає питання доцільність перебування Руслана Рубана на посаді голови бюджетної комісії. Адже саме через його «профанізм» та неочікувана «опозиційність» до промерської більшості члени комісії не збираються на засідання. Як повідомляють наші джерела, питання про недовіру Рубану знову постало в кулуарах міськради.

З іншої сторони, зрив засідання бюджетної комісії грає на руку скандально відомому казначею Роману Підперигорі, адже проект рішення про зміни до бюджету в будь-якому випадку буде виноситися в сесійний зал. А промерська більшість вкотре його підтримає, традиційно заявляючи про конфлікти інтересів.

Чим цікаві ці зміни до бюджету?

Зокрема, це кошти на боротьбу з амброзією для Департаменту ЖКГ — 1 млн гривень. Зазначимо, що, за словами директора Департаменту Олексія Войтенко, боротися з алергеном будуть методом механізованого покосу. Однак, той же Департамент ЖКГ оголошує тендер на більше 5 млн гривень на послуги з рослинництва, де зокрема більша частина коштів направлена саме на механізований покіс. Оплата однієї роботи двічі.

350 тисяч гривень Департамент фінансів Романа Підперигори планує віддати на черговий піар-проект Володимира Миколаєнко — проектування катерів. Про грандіозні плани збудувати муніципальний флот очільник Херсона заявив ще у грудні минулого року. Миколаєнко навіть презентували готові проекти катерів, а будувати їх буде, скоріш за все, людина з орбіти Путілова-Гордєєва та членкиня виконавчого комітету Марина Ніколаєва та її ТОВ СК «Марина груп».

Майже мільйон гривень (850 тисяч) віддадуть на пляж «Лілея» та КЗ «Розвиток спорту», яке утримує зону відпочинку. Про грандіозні плани відновити пляж раніше заявила в.о. заступника міського голови Олена Мазур. Але жодних розрахунків представлено не було. А сама оголошена цифра на утримання «Лілеї» коливалася до 1,7 млн гривень. Хоча ще минулого року необхідна сума на утримання пляжу складала лише 400 тисяч гривень, про що тоді заявила сама Мазур. Але, можливо, сума утримання залежить від посади чиновниці.

4,5 мільйона гривень отримає Херсонський аграрний університет, яким керує депутат міськради Юрій Кирилов. Ці кошти підуть на будівництво спортивного майданчику та благоустрій території закладу. 5,5 млн гривет заплановано в якості фінансової підтримки КП “Херсонміськсвітло”, яке очолює помічник директора Департаменту фінансів Романа Підперигори — Олег Ребрій.

Додамо, що чергове пленарне засідання заплановано на 15 травня. Хоча Володимир Миколаєнко ще не підписав відповідного розпорядження, засідання робочої групи з підготовки сесії відбулося вчора. Цим самим очільник Херсона вкотре порушив регламент. Та чи відбудеться черговий «дерибан» бюджетних коштів, побачимо згодом? Але хочеться запитати наших можновладців — може годі будувати схеми та тягнути на себе «бюджетну ковдру» в пік пандемії? І це в той час, коли через карантин міська казна недоотримує десятки мільйонів гривень, про що так палко кричать ті ж самі чиновники.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close