Публікації

Депутати Херсонської міськради намагаються фінансувати з бюджету міста приватний “сміттєвий” бізнес

Чергову “сміттєву” схему намагаються протягнути депутати Херсонської міськради. Мова йде про фінансування з бюджету міста приватної сортувальної лінії, яку облаштувала біля міського звалища компанія ТОВ “Грін Лайн СВ”.

На останній позачерговій сесії перед депутатами, за ініціативою Юрія Климентенко (Наш край), виступив директор фірми Сергій Дудка. Він заявив, що близько року його компанія займається сортуванням сміття біля міського звалища. Дудка робив акцент на тому, що його лінія відбирає такі шкідливі відходи як батарейки та акумулятори. Здавалося б, гарна ініціатива для покращення екології цілого обласного центру. Але давайте розбиратися детальніше, що насправді криється за ширмою такого “екобізнесу”.

Депутати Херсонської міськради намагаються фінансувати з бюджету міста приватний “сміттєвий” бізнес
Юрій Климентенко (Наш край)

Що пропонує міській владі “Грін Лайн СВ”? Компанія просить співфінансування сотрування сміття з бюджету міста Херсон. Причому, як стало відомо з власних джерел, така співпраця влади та приватної сортувальної станції полягає в наступному: “Грін Лайн СВ” сортує сміття (що компанія робить зараз), а міськрада дає бюджетні кошти на утримання компанії. Простіже кажучи, на зарплати сортувальників.

Але Сергій Дудка забув розповісти депутатам одну маленьку, але важливу деталь. Його ТОВ “Грін Лайн СВ”, окрім збирання батарейок, займається сортуванням іншої вторинної сировини зі сміття — папір, скло, пластик, тетрапаки, які віддаються на переробку, за що компанія отримує кошти. Тобто, заробляє. А ось сміття на сортувальну станцію потрапляє безкоштовно. Як заявив сам Дудка на засіданні сесії, сміття, або сировину для сортування, завозить перевізник ПП “Південькомунсервіс”.

І тут варто зазначити взаємовигідну співпрацю двох компаній. “Грін Лайн СВ” безкоштовно отримує сміття, сортує та вивозить вторсировину на переробку. “Південькомунсервіс” бере залишок відходів та вивозить його вже на міське звалище, сплачуючи її оператору меншу суму за послуги захоронення. Таким чином, собівартість перевезення сміття для компанії зменшується, чого не скажеш про тариф на вивезення, який залишається у “Південькомунсервіса” незмінним.

Тепер щодо персоналій. Сам Сергій Дудка, як і другий співзасновник ТОВ “Грін Лайн СВ” Віталій Ковба, у місцевих політичних колах не помічений. Але у політиці помічені інші дійові особи цієї “сміттєвої” ініціативи. Як вже було зазначено раніше, лобіює виділення коштів для приватної сортувальної станції член фракції “Наш край” Юрій Климентенко. І за “випадковістю” постачальником сміття для сортування став екс-кандидат в депутати Херсонської міськради від тієї ж самої політичної сили Владислав Кірін — власник компанії “Південькомунсервіс”.

Що маємо у підсумку? Депутат міськради хоче вибити фінансування для приватного бізнесу, який заробляє кошти на майні громади Херсона, адже сміття є також власністю городян. Останні, в свою чергу, роблять більш прибутковим діяльність компанії-перевізника, якою володіє однопартієць лобіста. Наразі влада міста порадила Сергію Дудці звернутися з питанням до Департаменту ЖКГ та профільної депутатської комісії зі своїми пропозиціями. Та чи згодяться депутати на таку схему, покаже час.

Читайте також

Один коментар

  1. В цьому бізнесі, який безумовно є потрібним і актуальним напружує лише те, що компанія Грін Лайн не вважає за потрібне пройти процедури оцінки впливу на довкілля, згідно Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» який набув чинності 18 грудня 2017 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close