ПолітикаПублікації

До херсонського Держгеокадастру повертаються старі корупційні схеми

Поки нещодавно призначений керівник обласного управління Держгеокадастру Олександр Паливода розповідає журналістам про провокації в його сторону та у соцмережах пише про боротьбу з корупцією та про те, що українська земля має належати її господарям, в самому відомстві продовжують процвітати так звані схеми. А куратором з впровадження «реформи» та «агентурної діяльності», під гасла про патріотизм та збереження землі, є давно знайомий херсонцям колишній керівник облуправління Держгеокадастра Ігор Шапран. Він не випадково став невід’ємною частиною тієї самої команди «реформаторів», про яку неодноразово заявляв та продовжує заявляти Паливода.

Відомий херсонцям Шапран корупційними схемами з виводом земель державної власності в приватні руки свого оточення, або тих, хто придбає особисто в нього так званий «дозвіл». Офіційно ж ділянки нові «господарі» отримували безкоштовно. Таким чином було виведено з держвласності 146 гектари землі, про що неодноразово писали журналісти різних видань. В кулуарах подейкують, що у 2018 році Ігоря Шапрана звільнили саме за таку «благодійну» діяльність на користь окремих осіб.

Але без роботи в Держгеокадастрі Шапран не залишився. «Професіонала» працевлаштували в миколаївському облуправлінні на посаду начальника відділу розпорядження землями сільськогосподарського призначення, де він продовжив земельний дерибан, але вже не в таких масштабах як на Херсонщині.

Повернення Шапрана на Херсонщину сталося 23 жовтня. Його в кабінеті Олександра Паливоди побачили працівники відомства в компанії самого начальника та невідомої жінки, якій передавалися дані про військові об’єкти та прикордонні території області. Згодом виявилося, що ця жінка – колишня підлегла Олександра Паливоди, яка наразі працює в обладміністрації, в Департаменті агропромислового розвитку, який раніше очолював Паливода. Але навіщо чиновниці інформація, що становить державну таємницю? Варто зазначити, що офіційної відповіді від СБУ, яка отримала відповідну заяву про скоєння злочину, досі немає.

Але повернімося до Ігоря Шапрана. Що він робив в кабінеті начальника облуправління Держгеокадастру? Проводив нараду та майстерно давав вказівки підлеглим Паливоди щодо корупційних схем у відомстві та розповідав про тонкощі в так званій «темній» роботі Держгеокадастру. Цікаво, що каже керівництво відомства в Миколаївській області щодо перебування підлеглого в робочий час в іншій області?

І поки, мабуть, в Миколаєві шукають пана Шапрана, він, в свою чергу, разом з Олександром Паливодою вчиняють тиск на херсонських працівників, змушуючи писати заяви про звільнення, розчищаючи шлях для корупційних схем, які проводять разом зі своїми так званими «вчителями». До речі, про них сам Паливода каже: «Їх там нєт і не було». Але цю саму ж тезу ми всі чули від одного ботексного диктатора з сусідньої «братської держави» про війська в Криму та на Донбасі.

Але «відсутній» в херсонському Держгеокадастрі Ігор Шапран вже оголосив в окремих колах про те, що може «все вирішити» з землею в області, покриваючись багаторічної дружбою з Олександром Паливодою. Як довго буде тривати свавілля в обласному Держгеокадастрі? Та чи відреагують правоохоронці на «нову-стару політику» у відомстві? Питання часу. А поки зв’язка Паливоди-Шапрана, маючи в своєму розпорядженні всі дані про землі Херсонщини, готують черговий «великий дерибан», від якого в майбутньому постраждають прості мешканці області та Україна в цілому.

 

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close