Публікації

Голова Херсонської ОДА очолив антирейтинг ініціативності

Очільник Херсонської облдержадміністрації Юрій Гусєв посів “почесне” останнє місце у рейтингу ініціативності. У рамках проведення дослідження аналізувалась робота керівника області за той період, який він очолює ОДА. Організатори дослідження запевняють, що через це головам ОДА, які набрали мало балів в цьому рейтингу, не вийде списати свої провали на попередників.  

Організували дане дослідження міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД) та сайт “Апостроф”.

“Основний метод дослідження – збір і аналіз відкритої та достовірної інформації про діяльність голів обласних державних адміністрацій, їх взаємодію з обласними радами та відображення діяльності голови ОДА у місцевих ЗМІ. Для аналізу використовувалися кількісні та якісні показники діяльності керівників обласних державних адміністрацій, які відображаються у трьох ключових індексах, сума яких і визначає місце у рейтингу глави ОДА”, – зазначається на сайті МЦПД.

Загалом до цього рейтингу потрапило 13 голів ОДА, що перебувають на цій посаді не менше 3 місяців, зокрема МЦПД проаналізував й роботу очільника Херсонщини Юрія Гусєва. Забігаючи наперед скажемо, що результати цього дослідження невтішні для керівництва нашої області.

Голова Херсонської ОДА очолив антирейтинг ініціативності

Голова Херсонської обласної державної адміністрації Юрій Гусєв набрав найменшу кількість балів серед своїх колег – 1,5 бали. Тому Гусєв посів “почесне” останнє місце у цьому рейтингу. Для порівняння скажемо, що голова Рівненської ОДА Віталій Коваль, який посів передостаннє 12 місце, набрав у 8 разів більше, ніж Гусєв – 12,4 балів. “Золото” в рейтингу від МЦПД забрав голова Вінницької ОДА Владислав Скальський – 45,8 балів.

ДЛЯ ДОВІДКИ: кандидат у цьому рейтингу оцінювалися за наступними критеріями: 

  1. «Індекс ініціативності» – це показник, який обраховується як середньозважена кількість ініціатив глави ОДА за один місяць. Ініціативи голів ОДА аналізувалися за 11 показниками, які включають: залучення інвестицій у регіон, розвиток промисловості, запровадження інновацій на території області, розвиток інфраструктури, діяльність у соціально-гуманітарній сфері, стимулювання процесу децентралізації, розвиток бізнесу, медіація у трудових відносинах (зокрема, подолання заборгованості у виплаті заробітних плат працівникам бюджетних установ), здійснення діяльності щодо запровадження інструментів із забезпечення енергоефективності, розвиток туристичного потенціалу регіону та заходи у рамках молодіжної політики. Кожна з перерахованих ініціатив оцінювалася як один рейтинговий бал, за виключенням залучення інвестицій у регіон, запровадження інновацій на території області та розвиток бізнесу, за які нараховувалися 1,33 бали. Дані показники індексувалися через те, що вони є універсальними та однаково важливими для всіх областей України, попри відмінності у соціально-економічних станах та розвитку регіонів.
  2. «Індекс взаємодії з облрадами» – це показник, який обраховується як середньозважена кількість прийнятих рішень обласною радою у місяць, які вносилися обласними державними адміністраціями. Даний показник відображає рівень співпраці між обласною державною адміністрацією та обласною радою у розвитку регіонів. Конструктивна співпраця між даними органами є необхідною умовою для здійснення ефективної регіональної політики.
  3. «Індекс медіа-сприйняття ініціатив ОДА» – обраховується як середнє значення різниці між відсотком позитивних і негативних публікацій у місцевих ЗМІ стосовно персони очільника ОДА. Даний показник дозволяє розуміти, як місцеві медіа ставляться до особи керівника ОДА та його діяльності, що також впливає і на ставлення до голови облдержадміністрації місцевих жителів. Даний індекс може мати як позитивне, так і негативне значення, залежно від того, публікації якої тональності (позитивні чи негативні) превалюють у місцевих ЗМІ.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close