Публікації

Голова Мирненської ОТГ найняв за бюджетні кошти адвоката для зведення особистих рахунків з головою організації мисливців

Тиск на районну організацію мисливців “Червоний Чабан” з боку керівника Мирненської ОТГ Андрія Сучка продовжується. Якщо раніше очільник громади намагався відібрати у мисливців угіддя сам, перевищуючи службові повноваження, то на цей раз він вирішив найняти адвоката. Причому зробив це за кошти громади. Представляє інтереси Андрія Сучка юристка Наталія Сальник. Про те, що вона отримує винагороду з бюджету громади свідчать її адвокатські запити та довіреність, копії яких з’явилися в розпорядженні наших журналістів.

Адвокат Наталья Сальник представляє не інтереси фізичної особи, а саме голову Мирненської об’єднаної територіальної громади Андрія Сучка, про що чітко вказано в документах. Щоправда, на порталі державних закупівель немає жодного договору про надання юридичних послуг селищній раді, що є порушенням бюджетного законодавства та публічного використання фінансів. Щодо того, в яку суму обходяться адвокатські послуги Сучка громаді, ми направили офіційний запит на адресу селищної ради.

Наразі Андрій Сучок та його адвокат намагаються через адвокатські запити отримати всі документи, які стосуються організації “Червоний Чабан” — від статуту до результатів різних перевірок тощо. Місцеві мисливці кажуть, що таким чином голова громади намагається забрати собі мисливські угіддя та продовжити “земельний дерибан”. Тим паче, що площа угідь становить близько 13,5 тисяч гектарів.

І це вже не перша спроба Андрія Сучка забрати землі у мисливців. Раніше очільник ОТГ показав “диктаторські забаганки” та одноосібно вирішив заборони на території угіддя “Червоний Чабан” полювання, посилаючись на те, що землі знаходяться у комунальній власності. Далі були чисельні перевірки контролюючих органів, які пройшли на вимогу Сучка, але вони показали, що “Червоний Чабан” працює в рамках законодавства та не виявили жодних порушень, про свідчать відповідні акти.

А поки бюрократична боротьба голови ОТГ та мисливців продовжується та обходиться мешканцям громади (в тому числі й місцевих мисливців) в кругленьку суму. Як виявилося, мотивами Андрія Сучка “боротися” проти організації мисливців є банальною — особиста неприязнь до очільника “Червого Чабана” Дмитра Шкуро, за заявою якого поліція відкрила кримінальне провадження на голову Мирненської громади.

Як раніше повідомляв “Мій Херсон”, правоохоронці розслідують справу за фактом використання Андрієм Сучком підроблених документів — диплому Херсонського сільськогосподарського інституту. Ще під час минулих виборів Андрій Сучок вказав у своїй біографії про закінчення заочного відділення закладу за спеціальністю “Гідромеліорація”. Однак за час каденції голови ОТГ мешканці громади, бачачи поведінку та рівень його компетентності, засумнівалися в наявності вищої освіти у Сучка. Відповідь державного аграрного університету була більш ніж вичерпною:«В архіві університету відсутні документи щодо навчання Сучка А. М. та видачі йому у 1992 році диплома про вищу освіту за спе­ціальністю «Гідромеліорація» (кінець цитати).

Але кримінал не є новинку для нинішнього голови Мирненської ОТГ. Ще 2011 року під час головування Червоночабанською сільрадою Андрій Сучок вимагав від одного з фермерів 9 тисяч доларів за отримання земельної ділянки. У суді провину тоді довели, але від ув’язнення його врятувала амністія. Чи буде таке везіння у Сучка цього разу, покаже час.

Тим часом, в соцмережах особи з оточення Андрія Сучка розвернули кампанію тиску на голову організації мисливців “Червоний Чабан” Дмитра Шкуро, захищаючи чинного керівника ОТГ. Але весь захист Сучка можна звести в одне речення: “Його диплом називається мудрість. Тож тримайся, хазяїне”. І це не жарт! Саме такі коментарі пишуть захисники очільника громади. Але чи є мудрістю “дерибан” земель серед родичів, кримінальні провадження, судимість, хабарництво та розтрата бюджету ОТГ на зведення особистих рахунків? Питання, звичайно, риторичне. Наші журналісти слідкуватимуть за ходом розслідування чергової справи проти Андрія Сучка.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close