Публікації

«Група Булюка», прикриваючись реформою освіти, намагається забрати собі комунальне майно на Херсонщині?

На фоні коронавірусу вчух скандал із ліквідацією одразу трьох спеціалзованих шкіл-інтернатів на Херсонщині — в Олешках, селі Львове (Бериславський район) та Старій Збурʼївці, який розпочався у лютому цього року після рішення профільної депутатської комісії обласної ради. Прикривались тоді депутати реформою інклюзивної освіти. Але такий поспіх обранців щодо прийняття рішення наводить на думки про приватизацію комунального майна.

Окремо варто відзначити будівлі інтернатів в Олешках та Старій Збурʼївці. Заклади знаходяться у центрах населенних пунтків та їх стан можна оцінити як більш ніж задовільний, адже ремонти проводилися в них регулярно коштом бюджетів та меценатів. Тому це ще більше підверджує тезу про захоплення ласих шматків землі та будівель окремими «лобістами» закриття інтернатів. За задумом ініціаторів ліквідації спеціалізованих навчальних закладів, діти з особливими потребами завершать навчання цього року в своїх школах, а потім їх переведуть у звичайні. Але де обіцяні реформування інклюзивної освіти та турбота про дітей, якщо самі ж можновладці кажуть про переповненість звичайних шкіл. Та й куди дівати працівників ліквідованих закладів, для яких навряд знайдеться в майбутньому робоче місце після «оптимізації».

Цікава ситуація у Старій Збурʼївці, яку нещодавно приєднали до Голопристанської міської громади. Її очільник Олександр Бабич не зробив жодної заяви, а тим паче дій, щодо збереження школи-інтернату, давши мовчазну згоду на ліквідацію школи. Хоча на словах він «проявляє туброту про кожного жителя громади». Але на спеціалізованому закладі, схоже, «повноваження» Бабича закінчилися.

Розділилися думки щодо ліквідації закладу у депутатів. За інформацією джерел в обласній раді, одним з лобістів закриття шкіл-інтернатів став «недолюстрований екс-очільник митниці області» та нині заступник голови облради Віталій Булюк. Окрім того, його підконторольна група депутатів забезпечила й прийняття рішення в сесійній залі. Наразі створені ліквідаційні комісії у школах-інтернат. Долю ж майна, яке залишиться після закриття шкіл, буде вирішувати все та ж депутатська комісія облради з питань комунальної власності, де Віталій Булюк має «своїх людей».

Вплив Булюка на членів комісії та «турботу про дітей» можна було спостерігати під час епопеї з передачею табору відпочинку «Білі крила», який знаходився у напівзруйнованому стані, у власність Міністерства оборони для створення бази морської піхоти. Тоді «окремі» депутати, зокрема Олександр Синенко (Наш край) заявив про необхідність збереження «Білих крил» для відпочинку дітей. А для прийняття рішення комісії не вистачило декілької голосів її членів.

Окремо варто зазначити, що саме за вказівкою Віталія Булюка навіть збиралася сесія Скадовської міськради з питання збереження бази відпочинку. Але скандал, який здійнявся, тоді не дав планам Булюка здійснитися, й «Білі крила» такі віддали військовослужбовцям, які обороняють нашу країну в часи агресії з боку Росії.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close