Публікації

Херсонська міськрада може не продовжити договір оренди землі скандальному забудовнику

Херсонська міськрада не має наміру продовжувати договір оренди земельної ділянки скандальному забудовнику ПП “Геолікс”. Мова йде про сквер площею 0,5510 га, в районі вул. Карбишева та просп. 200-річчя Херсона, під будівництво житлового будинку. Відповідний проект рішення оприлюднено на сайті міськради.

Як вказано в документі, термін дії нинішнього договору оренди спливає 10 жовтня цього року. Варто нагадати, що вказану земельну ділянку під будівництво житлового будинку ПП “Геолікс” отримав в оренду ще у 2008 році. Згодом, у 2011-му, термін оренди продовжують до 2020 року, підписуючи додаткову угоду. Однак, будівництво розпочалося лише у 2017-му. Місцеві мешканці неодноразово виходили на протести з вимогою зберегти зелену зону, перекривали дороги та домоглися від влади міста створення тимчасової контрольної комісії. Херсонці також заклали на цій ділянці сквер та встановили дитячі майданчики.

Далі йшла судова тяганина між забудовником та міськрадою, яка завершилася на користь ПП “Геолікса”, але депутати все ж таки скасували містобудівні умови. Зі свого боку правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом земельних махінацій. Як вказано у судовій ухвалі, депутатська контрольна комісія зібрала документи щодо порушень договору оренди. Про ці порушення також зазначено у новому проекті рішення щодо ПП “Геолікс”.

У судовій ухвалі також вказано, що компанія-забудовник для 2008 року не вела господарської діяльності та не мала в штаті працівників. Окрім того, ПП “Геолікс” не сплачував до бюджету орендну плату за землю. На якому етапі наразі знаходиться кримінальне провадження, невідомо.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close