Публікації

Херсонська міськрада провалила бюджет 2020: чого чекати?

Депутати міськради провалили голосування за бюджет міста на наступний рік. Судячи з виступів обранців, які зазначили, що кошторис спрямований у більшості на збільшення видатків комунальних підприємств (а ефективність їх роботи можна побачити власними очима), неприяйняття бюджету — провина Департаменту бюджета, який очолює Роман Підперигора. Керівну посаду він поєднує з депутатством у той же міськраді.

Цікаво, що не спрацювала так звана «більшість мера» – не вистачило голосів депутатів, які є керівниками або робітниками різних комунальних підприємств, що в принципі й пояснює таке формування бюджету на користь КП. Чи зберуться депутати до кінця року, невідомо.

Що ж означає провал міськрадою питання бюджету на наступний рік? Видатки, в такому випадку, чітко регламентуються законодавством України. Виконавчі органи міськради матимуть право здійснювати видатки лише на програми та цілі, які зазначено у бюджеті минулого року та передбачені на наступний бюджетний період.

Варто зазначити, що щомісячні видатки сумарно не будуть перевищувати 1/12 від суми обсягу призначень попереднього року. Провал бюджету потягне за собою неповноцінне функціонування бюджетних закладів, скорочення ними надання послуг. Простими словами, так звані «бюджетники» недоотримають або ж взагалі не побачать зарплат, соціальні програми міськради будуть призупиненні, припинення закупівлі ліків для лікарень тощо.

Тобто, Херсон чекає криза, вихід з якої, навряд в силах команді Миколаєнко. Очільник міста, до речі, сьогодні буде звітувати перед громадою у прямому ефірі на одному з телеканалів. Чи знайде він слова для людей та вихід із цієї ситуації?

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close