Публікації

Херсонська міськрада вирішила ліквідувати ще одне комунальне підприємство: оптимізація чи рейдерство?

КП «Сервіс-Опт» стане черговим підприємством, яке Херсонська міськрада має намір ліквідувати. Але спочатку передадуть майновий комплекс комунальників в оренду. Цікаво, що орендувати майно комунального підприємства буде «трудовий колектив» «Сервіс-Опта». Відповідний проект рішення був опублікований сьогодні та виноситься на чергову сесію, пленарне засідання якої відбудеться вже завтра, 20 грудня.

«З метою збільшення надходжень до міського бюджету, оптимізації орендних відносин майна територіальної громади міста, з огляду на звернення трудового колективу комунального підприємства «Сервіс-опт» про намір отримання в оренду цілісного майнового комплексу даного підприємства, враховуючи пропозиції тимчасової робочої групи для комплексного опрацювання питань розгляду скарг та зауважень, а також із подальшого розвитку, вдосконалення та перспектив діяльності комунального підприємства «Сервіс-опт» виконавчого комітету Херсонської міської ради від 16.12.2019», – вказано у проекті рішення.

Є й умови для орендарів — збереження основного виду діяльності КП відносно переданого в оренду окремо визначеного майна впродовж 10 років, залишити умови договорів із підприємцями, яки працюють на території бази «Сервіс-Опт», переукласти договори із постачальниками комунальних послуг тощо. Також орендар має забезпечити надходжені до місцевого бюджету у розмірі 100% орендної плати, встановленої за результатами оцінки цілісного майнового комплексу. До речі, оцінка ще не проведена.

У тому ж проекті рішення вказано, що у трудового колектива “Сервіс-Опт” є 15 днів з моменту ухвалення рішення для подання заяви. Інакше комплекс комунального підприємства буде виставлений на конкурс. Ліквідувати “Сервіс-Опт” будуть одразу після передачі майна КП в оренду.

Цікаво, що міський голова Володимир Миколаєнко створив тимчасову робочу групу для комплексного опрацювання питань розгляду скарг та зауважень, а також із подальшого розвитку, вдосконалення та перспектив діяльності комунального підприємства «Сервіс-опт», на висновки якої посилається проект рішення, після скандалу.

Директор КП Ігор Грек заявив про ймовірне рейдерське захоплення “Сервіс-опт”. За словами, коли він був у відпустці, на територію бази підприємства прийшла так звана “перевірка” від начальниці управління комунальної власності Аліси Вербицької, членів скандально відомої організації “Твердиня Херсонщини” та депутатів міськради Антона Хмаро та Олени Мазур. Сама ситуація у Миколаєнко не викликала офіційної реакції. Натомість, все йде до ліквідації комунального підприємства та можливої передачі комплексу “своїм” людям через черговий “схематоз” у міськради. Тож, чи є справжньою метою оптимізація роботи комунальників? 

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close