ПублікаціїСПЕЦТЕМА: Чорногорське сміття у Херсоні

«Ітака» підробила документи на рівні Мінекології: «пісочний» скандал у Херсоні набирає обертів

Нові подробиці скандального ввозу небезпечного піску з Чорногорії до Херсона.

Скандал із чорногорським піском, який завезли до херсонського порту, набирає обертів. Як зазначила у соцмережах секретар міськради Олена Урсуленко, окрім гарантійного листа від Володимира Миколаєнко, посадові особи ТОВ «ТД «Ітака» підробили документи на рівні Міністерства екології України. За її словами, про це доповіли вчора представники різних структурних підрозділів. Які саме документи були сфальшовані, секретар міськради не повідомила.

«ТОВ ТД Ітака ПОРУШУЄ умови договору – 1412 від 30.12.16 Про надання послуг по захороненню та утилізації відходів, а також рішення сесії міської ради від 30.08.13 «Про завезення на територію міста побутових відходів із населених пунктів, які територіально не належать до Херсонськоі міської ради». Підписує документи, які стали основою для ввезення цього контрабандного сміття. Їх представники ведуть перемовини, підробляють документи на всіх рівнях( вчора стало відомо, що підроблений не тільки лист на рівні міста, а й документи на рівні міністерства екології (вчора було озвучено на рівні доповіді від структурних підрозділів)», – пише Урсуленко.

Як повідомляє сайт Херсонської міськради, сьогодні відбулося засідання комісії з питань надзвичайних ситуацій. Її члени прийняли рішення закрити завезені з Чорногорії відходи, аби не допустити їх потрапляння у Дніпро. Миколаєнко зауважив, що до отримання всіх висновків лабораторних досліджень, слід вжити запобіжних заходів, аби ймовірні шкідливі речовини не потрапили у воду та повітря під час опадів.

Водночас, поліція заявила, що судно, яким було завезено пісок, зупинено. Наразі воно знаходиться на території підприємства «Палада», зафрахтоване іншими власниками та готове до відправки. Сьогодні його мають оглянути правоохоронці. Небезпечний вантаж охороняє поліція.

«Після отримань дозволів суду на проведення лабораторних досліджень та отримання відповідних аналізів, вирішуватиметься питання щодо відправки незаконно завезеного вантажу до Чорногорії», – повідомляє сайт міської ради.

Представники компанії «Арка», яка за документами є власником вантажу та має договір із оператором звалища «Ітака» на захоронення піску, на засідання не прийшли. Нагадаємо, що вчора стало відомо, скільки мала отримати «Ітака» за захоронення піску на міському звалищі — 380 тисяч гривень. Начебто херсонська компанія, якою володіють Олександр Тян та «регіоналка» Альона Ротова, виграла конкурс, запропонувавши найнижчу ціну.

Сама ж Ротова підтвердила наміри прийому піску з Чорногорії на звалищі у коментарях одному з видань. За її словами, відходами мали пересипати полігон для уникнення утворення пожеж.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close