Публікації

Керівництво Мирненської ОТГ намагається продовжити “земельний дерибан” за рахунок мисливських угідь

Перша публікація про родинний підряд у Мирненській ОТГ та схему зі швидким та вигідним продажем родичкою голови громади земельної ділянки, отриманої рішенням селищної ради наробила в соцмережах багато галасу. Дійшло навіть до того, що наша журналістка почала отримувати погрози від оточення Андрія Сучка.

Керівництво Мирненської ОТГ намагається продовжити “земельний дерибан” за рахунок мисливських угідь
Одне з повідомлень, які отримала наша журналістка

Саму статтю обговорюють місцеві жителі досі. Одні обурені діями родини Сучок, інші — підтримують очільника громади, аргументуючи це “змінами на краще в селах”, які увійшли до складу ОТГ. Не дивно, що до останніх приєдналися й родичі Андрія Сучка, яких він працевлаштував у селищну раду та на інші посади в бюджетних установах громади.

Задля обʼєктивності зауважимо, що зміни, як і в інших громадах. Але це аж ніяк не заслуга очільника Мирненської ОТГ, а реформи децентралізації, завдяки якій збільшилися місцеві бюджети та надходження до них. Про результативність Андрія Сучка на посаді голови обʼєднаної громади свідчить черговий рейтинг ОТГ від фонду “Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу”, куди Мирненська навіть не потрапила через низькі показники. Простими словами — це провал роботи керівництва громади на фоні інших обʼєднань Херсонщини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бізнес на землі громади: родина очільника Мирненської ОТГ заробляє мільйони на комунальному майні

Натомість, очільник Мирненської ОТГ та його оточення вкотре вирішило “плоди” децентралізації використати у власних інтересах. На цей раз мова піде про намагання Андрія Сучка перешкодити роботі районній організації мисливців “Червоний Чабан”, яка має у користуванні близько 13,5 тисяч гектарів землі на території Мирненського ОТГ.

Голова громади своїм розпорядженням вирішив у червні цього року заборонити мисливську діяльність на цих ділянках, перевищивши свої повноваження. Адже це є пряме втручання в роботу господарства, на яке керівництво ОТГ не має жодного законного права. Профанізм рішення Андрія Сучка полягає у банальному незнанні земельного законодавства.

У листах на імʼя очільників Департаменту екології ОДА та обласного управління лісового та мисливського господарства він вказує, що Мирненська селищна обʼєднана громада не має з організацією мисливців “Червоний Чабан” договорів на користування цими ділянками. Посилається Андрій Сучок на те, що у 2018 році, в рамках реформи децентралізації, ОТГ отримує в комунальну власність землі за межами населених пунктів. Саме тому, на думку очільника громади, він може одноосібно вирішувати, хто буде використовувати мисливські угіддя. Схоже на “диктаторські забаганки”, чи не так?

Намагання забрати у “Червоного Чабана” землю переросли в чисельні перевірки різних інстанцій мисливської організації, які були зроблені на вимогу Андрія Сучка. Але вони не дали жодних результатів для нього. Інспектори відомств (від екологів до землевпорядників) не знайшли порушень в роботі мисливців.

Голова мисливського господарства “Червной Чабан” Дмитро Шкуро в коментарі нашим журналістам заявив, що заяви Андрія Сучка є надуманими та не мають жодного правового обгрунтування.

Те, що землі перейшли у власність Мирненської ОТГ, не є підставою для припинення за нашою організацією прав на користування угіддями. І тим більше, не надає селищній раді права забороняти ведення мисливського господарства. Самі ж дії голови громади є навмисними та мають на меті перешкоджання нашій діяльності”, – заявив Дмитро Шкуро.

Місцеві мисливці та мешканці громади вважають, що “бюрократична війна”, яку розпочав Андрій Сучок із мисливським господарством, є намаганням продовжити земельний дерибан на користь “певного кола осіб”. Чим завершиться “диктаторська” поведінка очільника Мирненської ОТГ відносно угідь? Наші журналісти надалі слідкуватимуть за ситуацією.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close