Публікації

Кого хоче фінансувати Херсонська міськрада: гроші на «порядок» чи кишенькова армія активістів?

У Херсонській міськраді знову намагаються протянути фінансування «дивних» громадських організацій. На цей раз депутатка Олена Мазур запропонувала колегам з депутатського корпусу на останньому засіданні сесії виділити з бюджету 180 тисяч гривень для ГО «Цивільний порядок». Як кажуть засновники організації, «Цивільний порядок» – відгалуження «Національного корпусу», активісти, які боролися проти роботи заводу «Мікрон» та так званих «наливайок».

Цікаво, що Олена Мазур заявила, 30 представників «Цивільного порядку» активно співпрацюють з Інспекцією з благоустрою. Більше питань викликає, на що саме потрібно фінансування.

«Щобі вони могли себе захистити, якусь форму, інвентар», – заявила Мазур.

Тобто, за гроші платників податків буде існувати така собі «кишенькова армія активістів», судячі з виступів депутатів. Виступив на підтримку фінансування «Цивільного порядку» й міський голова Володимир Миколаєнко. Але голосів для прийняття рішення не вистачило. Лише 24 депутати підтримали фінансування ГО.

Кого хоче фінансувати Херсонська міськрада: гроші на «порядок» чи кишенькова армія активістів?

ГО «Цивільний порядок» була заснована у жовтні цього року двома особами — Артуром Коваленко та Микитою Тютюником. Останній — відомий у Херсоні активіст, керівник місцевого штабу «Національного корпусу». На позачергових виборах до Верховної Ради Тютюник балотувався від ВО «Свобода» 77-м номером у виборчому списку. На сайті Центрвиборчкому вказано, що Микита Тютюнник є заступником директора КП «МФК «Кристал Херсон».

Хто ще, окрім згаданих осіб, входить до «Цивільного порядку», невідомо. Але сама ситуація нагадує намагання окремих депутатів виділити фінансування скандально відомого формування «Твердиня Херсонщини», яку заснували самі обранці, їх помічники, директори комунальних підприємств та активісти.

Серед останніх — Руслан Захаров — колишній помічник депутата да очільника КП «Парки Херсона» Сергія Білоковиленко. Зараз же Захаров є неофіційним помічником Олени Мазур, або ж громадським інспектором, як зазначено у проекті рішення міськради про зміну складу координаційної ради громадського бюджету, який виносився на сесію у серпні цього року.

Кого хоче фінансувати Херсонська міськрада: гроші на «порядок» чи кишенькова армія активістів?

До речі, Захаров наразі є активним учасником руху «Національний корпус» та приймає участь у їхніх заходах. Наприклад, на фото, яке опублікував на свої сторінці у соцмережах Руслан Захаров — польові збори «Нацкорпуса» у липні цього року. Серед учасників заходу є й Микита Тютюник.

Тож, чи справді фінансування «Цивільного порядку» носить лише позитивний характер, як заявляють депутати та очільник міста? Або ж у міськраді вирішили вкотре дати гроші «бойовим» активістам?

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close