ПублікаціїСПЕЦТЕМА: БЮДЖЕТНИЙ ДЕРИБАН У ХЕРСОНСЬКІЙ МІСЬКРАДІ

Корупція на мільйони та хабарі у Херсонській міськраді: суд досі не розглянув справу Підперигори

Роман Підперигора – старожил Херсонської міськради. Туди він потрапив ще у 2002 році на посаду заступника начальника управління фінансів. Допоміг йому тодішній міський голова Володимир Сальдо. І це не випадковість, адже Підперигора багато років працював у «Херсонбуді» – компанії того ж Сальдо. Через декілька років Роман Степанович очолив мабуть найголовнішу структуру міськради. Встиг побувати й депутатом міськради у 5 скликанні. Підперигора є депутатом міськради й сьогодні.

Переживши дві революції, Підперигора залишився у своєму кріслі й при так званому «майданному» мері Миколаєнко, який свого часу, до речі, був навіть радником Сальдо. Йшов час, змінювалася влада, а Роман Підперигора лише примножував свої та статки «регіоналів», які нікуди не ділися та досі сидять на корупційних схемах.

Одна з таких – підряди на прибирання доріг від Департамента ЖКГ, де через компанії “Корабел-Комфорт” та “Південькоммунсервіс” відмивалися кошти, виділені на механізоване прибирання доріг. Представляв у цих фірмах Підперигору родич його дружини Костянтин Александровський.

За інформацією ЗМІ, про схему на тендерах від Департаменту ЖКГ та компанії групи “Сальдо-Підперигора-Ротова” дав покази правоохоронцям колега Підперигори по фракції “Наш край” у міськраді — одіозний екс-очільник Херсона та екс-депутат Верховної Ради Володимир Сальдо в рамках кримінального провадження проти головного казначея міста, про яке ми далі розповімо.

Корупція на мільйони та хабарі у Херсонській міськраді: суд досі не розглянув справу Підперигори

“Доход получали от уборки мех.методом городской территории. В 2015 в течении 8 месяцев 100 тыс. гр. в месяц. Распределение согласно долей. Имущество — 3 специализированных машины (пылесосы импортные на базе МАЗ). Курировал работу Цепелев Ю.Ю., за что получал еще от всех 10%. После наездов на фирму Антимонопольного комитета имущество передали в «Пивденкоммунсервис», выигравшую тендер и начавшую работать только в июне. Добавился еще один участник от Алёны (Ротовой), она же теперь курирует эту работу”, – йдеться у показах Володимира Сальдо.

Ці покази про виграні тендери підверджують дані аналітичною системи “Youcontrol”. У 2016 році “Південькоммунсервіс” отримує підряд на механізоване прибирання на суму майже 3,5 мільйони гривень. Але наступного року тендерну естафету переймає одноосібно згадана у показах Сальдо Альона Ротора із своїм приватним підприємством “Блага”, отримуючи від Департаменту ЖКГ тендер на 5,5 мільйонів.

Зрозуміло, що таких тотальних схематоз не міг не зацікавити правоохоронців. Зокрема одіозного керівника Управління захисту економіки Артема Антощука, який за інформацією ЗМІ отримував 3% з усіх корупціонерів Херсона. В даному випадку, хабарі носив особисто Роман Підперигора у свій робочий час.

Корупція на мільйони та хабарі у Херсонській міськраді: суд досі не розглянув справу Підперигори

Затримали чиновника під час третьої передачі коштів Антощуку 26 вересня 2017 року біля кавʼярні «Scorini», де й відбували зустрічі директора Департаменту фінансів та очільника УЗЕ. Потім Підперигора трохи побув за гратами та був звільнений з під варти за смішну заставу — 80 тисяч гривень, хоча прокурори просили за нього 450 тисяч гривень. Далі Роман Степанович був відсторонений від посади, але у листопаді 2017-го його було поновлено через Апеляційний суд.

У судових ухвалах вказано, що Підперигора передавав кошти тодішньому начальнику Управління захисту економіки області частинами — у липні та вересні 2017 року. Перший “транш” у розмірі 1 тисячі доларів Антощуку був переданий вранці 12 липня 2017-го. Другий — у розмірі вже 2 тисячі доларів було передано 25 липня. Під час затримання у вересні Підперигора приніс Артему Антощуку вже 26 383 грн.

Як виявилося, зустрічі з казначеєм Херсона Антощук записував, документував та навіть знімав на відео. Всі матеріали він згодом передасть слідству проти Підперигори. Згодом мала частина з них зʼявиться у ЗМІ.

“На питання Антощука про схеми в міськраді і їх фігурантів серед керівництва міста, Роман Степанович заявив буквально дослівно: «Мер і його заступники – лохи. Всі схеми в місті – мої. Я все тут вирішую по бюджету»”.

Обвинувальний акт щодо Підперигори передали до суду лише у лютому 2018-го. Але його розгляд не почався й досі. Суди завжди переносили. Основна причина — сам Підперигора, який за збігом обставин завжди знаходиться на лікарняному. Але не йому не заважає працювати у міськраді. Наступного дня після останнього судового засідання він спокійно прийшов до сесійної зали, де депутати прийняли бюджет на 2020 рік.

Цікаво, що захищають Романа Підперигору у суді адвокати контори “Жованник та партнери”. Ми не будемо казати про конфлікт інтересів захисників клану Сальдо та Підперигори. Лише наведемо декілька фактів.

За даними порталу “Судова влада”, захисником Романа Підперигори є адвокат Євген Гілін. Він же — тесть голови Херсонського міського суду Григорія Смирнова, де й розглядається справа директора Департаменту фінансів. У “Жованник та партнери” працює також й Поліна Гонтар — дружина судді Дмитра Гонтара, який починав розглядати справу Підперигори.

Наразі провадження щодо казначея розглядає суддя Наталя Стамбула. За інформацією активістів “Народного контроля”, саме Стамбула отримує по 5 тисяч доларів США за кожне перенесення судового засідання. Сама ж суддя такі заяви спростувала.

Тоді, як так виходить, що хабарник Підперигора вже 2,5 роки залишається на волі, при посаді, та продовжує схематозити у міськраді? Наступне засідання суду щодо хабарів Підперигори призначене на 17 березня, де мають розглянути клопотання адвокатів чиновника щодо повернення обвинувального акту прокурорам на доопрацювання. Журналісти видання “Мій Херсон” продовжують слідкувати за ситуацією.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close