ПублікаціїСПЕЦТЕМА: БЮДЖЕТНИЙ ДЕРИБАН У ХЕРСОНСЬКІЙ МІСЬКРАДІ

Кошти на харчування дітей у херсонських школах «віддали» підконтрольним фірмам Ценкер

Турбота про дітей чи лобіювання інтересів «промерської більшості», яка приймає вигідні для окремого кола людей рішення?

Дива із закупівлею послуг на організацію харчування в школах Херсона не сталося. Вчора сталі відомі переможці відповідного тендеру на загальну суму 91,5 млн гривень, який розділили на 50 лотів.

Очікувано перемогла компанія, яку повʼязують з депутаткою міськради Іриною Ценкер — ТОВ «Сервіс Гранд». Ця фірма перемогла у 44 лотах. Два лоти виграла ТОВ «Базісторг». Іншого учасника — ТОВ «Світ школяра», яка належить родині депутата міськради від «Нашого краю» Юрію Климентенко та родичці директора Департаменту фінансів Роману Підперигори, дискваліфікували у 15 лотах тендеру.

Закупівля 4-х лотів була відмінена через рішення Антимонопольного комітету, куди поскаржилася київська фірма ТОВ «Понтем.Уа». Тендерний комітет управління освіти її просто не допустив до аукціону. Через це й було подано скаргу. Про економію бюджетних коштів мови навіть не йде. Переможці робили мінімальне пониження стартової ціни, а фірма-конкурент не боролася за перемогу взагалі.

Формально, монополіст у харчуванні херсонських дітей ТОВ «Сервіс Гранд» з 2018 року не належить Ірині Ценкер та її чоловікові Андрію Животовському. Нині власником компанїї є Віталій Скороход, який раніше як підприємець отримував замовлення від управління освіти на загальну суму близько 1,3 млн гривень. За нашою інформацією, не зважаючи на зміну власника, ТОВ «Сервіс Гранд» досі є підконтрольним родині Ценкер.

Кошти на харчування дітей у херсонських школах «віддали» підконтрольним фірмам Ценкер
Олександр та Альона Орешко на весіллі доньки Ценкер. Фото з соцмереж

Щодо «Базісторг» – формально єдиного «конкурента» «Сервіс Гранду», джерела у міськраді повідомляють, що й цю контора повʼязана із згаданною депутаткою. А особи, які за даними реєстрів, мають відношення до компанії є друзями Ірини Ценкер.

Одним із колишніх бенефіціарів «Базісторгу» є Олександр Орешко. Його дружина — Альона Орешко є помічницею Ірини Ценкер у міськраді. На сторінці Альони Орешко є фото з весілля доньки Ценкер, яке відбулося 18 серпня 2018 року.

 

Кошти на харчування дітей у херсонських школах «віддали» підконтрольним фірмам Ценкер
фото з соцмереж

Інший колишній власник компанії — Олександр Бабатін є у списку друзів Ценкер у соцмережах. Депутатка навіть відмічає його у своїх дописах.

І тут варто згадати слова очільника Херсона Володимира Миколаєнко, який в ефірі місцевого телеканалу, який заявив про турботу про дітей.

“Мені хотілося б уникнути різного роду спекуляцій та порівняння сум, які виділяються на ці потреби в інших населених пунктах. Херсон, на відміну від інших міст, узяв на себе обов’язок фінансувати харчування 1-4 класів абсолютно усіх категорій, а не лише пільгових”, – підкреслив міський голова, повідомляв сайт міськради.

Тож, турбота про дітей чи лобіювання інтересів «промерської більшості», яка приймає вигідні для окремого кола людей рішення? Особливо варто підкреслити роботу створенної Миколаєнко робочої групи, яка має контролювати організацію харчування у школах. Вірніше відсутність її роботи, через самих же депутатів із тієї ж «більшості», яка зриває засідання. Цинічно те, що в цю саму групу входить й Ірина Ценкер. Тобто, буде контролювати, грубо кажучи, саму ж себе. І це все за кошти платників податків. Тобто, за наші з Вами кошти.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close