Публікації

Кривосуддя: що відомо про херсонського суддю, який відпустив під домашній арешт підозрюванного у резонансному вбивстві

У херсонців на слуху резонансне вбивство Олександра Кондалова. Нова хвиля обурень виникла після інформації про втечу підозрюваного по даній справі Олександра Тарасова, який декілька разів не з’являвся до апеляційного суду області, де розглядалась скарга прокуратури щодо обраного запобіжного заходу.

Правоохоронці намагалися скасувати домашній арешт для Тарасова та замінити захід на тримання під вартою. Обрав же запобіжний захід суддя Херсонського міського суду Дмитро Гонтар. Його рішення тоді обурило активістів та простих містян, які шукали зниклого Олександра Кондалова. Після втечі підозрюваного, херсонці у соцмережах “подякували” судді Гонтару, за “кривосуддя”. Цікаво, що суддя Херсонського міського суду оскандалився не вперше.

Для Дмитра Гонтара справа Кондалова не єдина резонансна. Через малу кількість суддів у міському суді він вів багато доволі цікавих кримінальних проваджень. Зокрема, є й ті, що пов’язані з корупцією місцевих чиновників. Одна з таких – справа директора Департамента фінансів Херсонської міськради та депутат тої ж ради Романа Підперигори.

Вкотре нагадаємо, що Підперигору затримали правоохоронці під час передачі чергового траншу хабаря вже екс-начальнику Управління захисту економіки області Артему Антощуку. Затриманна відбулося ще у вересні 2017 року. З того часу засідання суду лише переноситься. Основна причина – хвороби самого Підперигори, або просто неявка. Пройшло більше двох років, а розгляд справи так і не відбувся по факту. Останнього разу адвокати головного фінансиста та голови казни Херсона подали клопотання про повернення обвинувального акту прокурорам. Тобто, більше двох років захисників Підперигори хабарника все в ньому влаштовувало, але зараз щось пішло не так.

Цікава й позиція Дмитра Гонтара по цій справі. Сам термін її розгляду вже викликає питання, адже факти передачі хабарів задокументовані правоохоронцями. Встановлені особи, в чиїх інтересах платив Підперигора – “регіоналка” та соратниця екс-мера Володимира Сальдо Альона Ротова та її ПП “Блага”. Але ж чомусь “вдача” на боці саме Підперигори.

Гонтара і Сальдо (про оточення якого ми вже згадали) пов’язує й справа навколо навколо “Херсонбуду”. Не будемо вдаватися у подробиці самого провадження, але зазначимо, що воно досі не завершено. Але й тут є цікавий факт! Дружина Гонтара – Поліна Гонтар працює на адвокатське об’єднання “Жованник і партнери”, яке представляє інтереси Сальдо у судах. Зокрема, й по справі “Херсонбуду”. Про саме об’єднання є розслідування журналістів “Стоп корупції“, де викриваються зв’язки екс-очільника Херсона та родини Гонтар.

Тим часом, завтра, 8 січня, апеляційний суд області має таки змінити міру запобіжного заходу підозрюваному у вбивстві Олександра Кондалова – Олександру Тарасову, зважаючи на його втечу до Дніпропетровщини. Висновки робіть самі. Але такі “співпадіння” щодо справ Гонтара ставить під сумнів херсонське “правосуддя”, яке й так не викликає довіру у херсонців.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close