ПолітикаПублікації

На Херсонщині стався виток секретної інформації: скандалом в Держгеокадастрі займеться СБУ

У першій частині цієї трилогії ми три дні тому розповідали про те беззаконня, яке стало творитися з приходом нового начальника в держустанові з посиленим режимом секретності. Про те, як новоспечений начальник Головного управління Держгеокадастра в Херсонській області пан Паливода надав сторонній особі допуск до особових справ співробітників і зламав своєму заступнику зап’ясття. 

Резонанс виявився настільки великий, що до висвітлення скандальної теми підключилися всеукраїнські ЗМІ. У тому числі 112 телевізійний канал, СТБ, ТРК «Україна» і ICTV. Звичайно ж, і наша редакція зустрілася з правдоборцями. Нижче пропонуємо вислухати серйозні звинувачення заступника начальника Головного управління Олександра Лабенок:

“Все почалося з того, що Олександр Паливода на другий день свого призначення почав розчищати місце для своїх людей в апараті управління. Він звільнив 24 висококваліфікованих працівника. І навіть від мене теж зажадав заяву на звільнення. Я цього робити не став. Але не це найстрашніше. І те, що він зламав мені руку – теж не найстрашніше. Куди гірше той факт, що він надав стороннім особам допуск до сервера і секретних документів з грифом «для службового користування».

А це не мало і не багато – дислокація земель як загального користування, так і землі Міністерства Оборони, включаючи оборонні блокпости. З огляду на те, що наша область безпосередньо межує з агресором в особі Росії, я вважаю його дії злочинними. Громадянин Паливода може завдати непоправної шкоди обороноздатності і економічної шкоди Україні. Всю накопичену електронну базу, все картографічні файли виявилися в руках у невідомих осіб. Про це я зробив заяву в СБУ. Але реакції поки немає …”

Хто ж ти, Паливода? Вже не засланий чи козачок? Не секрет, що саме губернатор Гусєв клопотав про призначення свого колишнього підлеглого, що є шанувальником американського прапора (див. Фото). Щоб мати уявлення про земельного царька досить відкрити його декларацію. Я промовчу про скромний дохід 720 тисяч гривень. За сьогоднішніми мірками – це дрібниця. І те, що активів більше, ніж на мільйон гривень – так молодець Санька. Дружина, машини, кілька квартир тільки в Херсоні – все це дрібниці в порівнянні з головним його багатством. Це земля. Ні, не тисячі гектарів. Але й не мало: аж 15 га офіційно записаних на його прізвище. А скільки ж на підставних осіб? ..

Цікавий і той факт, що Олександр Паливода не просто багатий землевласник, а природжений землевласник вже хоча б тому, що його рідний дядько Микола Халупенко відомий на Херсонщині депутат облради і голова асоціації фермерів. Я вважаю, що саме дядько і допоміг працевлаштувати племінника на посаду директора департаменту агропромислового розвитку Херсонської обласної державної адміністрації ще п’ять років тому. І основною метою Паливоди (так само як його дядька Халупенко), а так же близьким до них фермерам протягом цих п’яти років було призначення на посаду начальника Госгеокадастра в Херсонській області саме Олександра. Мета – отримати максимум у власність і в оренду собі і близьким людям землю сільськогосподарського призначення. Адже Госгеокадастр є основним розпорядником цих земель. Такої думки дотримується і пан Лабенок.

Вчора хуліганський начальник пан Паливода написав в фейсбуці на своїй сторінці такі ось пафосні рядки:

«Я маю чітке розуміння, що земля повинна належати народу – господарям, і тільки вони можуть нею розпоряджатися…»

Просто, як заповідав великий Ленін: «Земля – ​​селянам, фабрики – робітникам». Однак насправді все далеко не так. Як би назвали спецслужби США копіювання секретної бази даних певної території, певного штату? У них це називається промислове шпигунство. Це питання я адресую СБУ. З відповіддю на заяву Лабенко вони поки не поспішають. А ще я хотів би задати питання голові Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру при Офісі президента України. Пан Лещенко! Чи знаєте Ви проте, що на Херсонщині вибухнув скандал, пов’язаний з підписаним Вами наказом про призначення Паливоди на таку відповідальну посаду? Чи не помилилися Ви, піддавшись тиску з боку губернатора Гусєва? Про роль і інтерес Гусєва читайте в наступному випуску.

P.S. Автор витримав європейське вимога журналістики і хотів надати слово другій стороні конфлікту. Дзвонив йому в присутності журналістів чотирьох центральних телеканалів. Пан Паливода не взяв трубку.

Джерело: “Херсонщина за день

Читайте також

Один коментар

  1. Не відволікайте СБУ від корупції своїми шпигунами і держтаємницею, хрускіт купюр американських діячів нічим не перебити)))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close