Публікації

На межі дотаційності: Херсон знову в антилідерах

Херсон знову пасе задніх. Цього разу наш обласний центр посів останнє місце в рейтингу «прибутковості/збитковості» для України, який склав відомий український політик та громадський діяч Олександр Солонтай, спираючись на дані бюджету держави. За його словам, Херсон — єдиний обласний центр, який знаходиться на межі дотаційності.

«В місті гостра економічна криза. Так мало сплачується податків, так мало офіційно працюючих людей та хороших у них зарплат, що в 2020 році місто вже не дасть реверсу в державний бюджет. Так і до дотаційності недалеко…», – пише у соцмережах Солонтай.

Найбільшим донором держбюджету у 2020 році стане Дніпро — 882,6 млн гривень. За ним йдуть Львів та Запоріжжя. Варто зазначити, що це вже не перший випадок, коли Херсон займає останні позиції у різних рейтингах міст.

У вересні «Фокус» опублікував рейтинг комфортності українських міст. Редакція журналу оцінила рівень життя в 22 українських обласних центрах, за винятком окупованих Донецька, Луганська, а також Севастополя і адміністративного центру Криму Сімферополя. Міста оцінювали за сімом критеріями — економічне становище, легкість пошуку роботи та можливості для отримання освіти, якість муніципальних послуг, ведення бізнесу, безпека, транспортна інфраструктура та екологія.

За підсумком дослідження, Херсон посів останнє місце рейтингу, «обігнавши» Чернівці та Кропивницький. Сусідній Миколаїв став 12-м, а Запоріжжя посіло 6 місце.

 

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close