ПолітикаПублікації

Начальник херсонського Держгеокадастру роками приховує мільйонні доходи від фермерства

За фактами корупційних дій начальника херсонського облуправління Держгеокадастру Олександра Паливоди щодо передачі секретної інформації третім особам та земельного дерибану правоохоронні органи отримали безліч заяв. Але, схоже, на цьому підстави для відкриття кримінальних справ на чиновника не закінчаться.

Роками Паливода успішно суміщує державну службу з підприємницькою діяльністю. В певних колах начальника херсонського Держгеокадастру та екс-директора Департаменту агропромислового розвитку знають ще як успішного фермера, який володіє наділами у селі Степанівка. Мова йде про 15 гектарів землі сільськогосподарського призначення, які розташовані поруч з фермерським господарством його родича Миколи Халупенко. Відомості про власність вказані в деклараціях.

Вже багато років Олександр Паливода займається вирощуванням плодових дерев у великих масштабах та їхньою оптовою реалізацією у всеукраїнські торговельні мережі та закордон. Як розповіли нашим журналістам колишні працівники “нелегального” фермерського господарства (адже саме фермерське господарство Паливоди жодним чином не оформлене, а реалізація ведеться через підставні компанії), виручка від продажу продукції щосезону складає кілька мільйонів гривень. І це лише за мінімальними підрахунками! Реальний розмір доходу чиновника залишається роками таємницею, адже його держслужбовець в своїх деклараціях не вказує. Там можна знайти лише офіційну зарплату та інші виплати, які отримує його дружина. Зокрема, допомога по догляду за дитиною.

Окрім цього, є ще один бізнес, який Паливода приховує від загалу — фермерське господарство у селі Музиківка Білозерського району “Агроінвест ХХІ століття”, яке засновано чиновником ще у 2008 році. Єдиним бенефіціаром до 2015-року був сам Паливода, однак після походу на держслужбу компанія переходить у власність родички — Тетяни Паливода. Зростає й сума статутного капіталу зі 100 тисяч до 1 мільйона гривень. Однак, переоформлення господарства — лише формальність. Олександр Паливода де-факто залишився власником “Агроінвест ХХІ століття”, та отримує від нього прибуток, якого також ви не знайдете в деклараціях чиновника.

Саме ж господарство є доволі успішним. За інформацією аналітичної системи “Youcontrol”, у 2019 році виручка фермерського господарства склала від 1 до 1,5 млн гривень. Того ж року “Агроінвест ХХІ століття” з’являється у державних закупівлях, уклавши договорів протягом 2019-2020 з різними бюджетними організаціями на суму майже півмільйона гривень, поставляючи тверде паливо. Основною ж діяльністю господарства є виробництво сільськогосподарської продукції на власних ділянках загальною площею більше 15 гектарів. Ймовірно, що й тут річний дохід складає кілька мільйонів гривень, по аналогії з фермерськими угіддями Паливоди в селі Степанівка.

Судячи з озвучених цифр, можливий хабар в 2,7 млн гривень за підписання наказів про надання ділянок у власність, про який ми повідомляли раніше, для начальника облуправління Держгеокадастру є додатковим заробітком. Маємо надію, що тимчасовим, адже земельний дерибан в Херсонській області спричинив скандал у Києві, на фоні якого Паливода різко пішов на лікарняний, за віковою чиновницькою традицією.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close