ПублікаціїСПЕЦТЕМА: Чорногорське сміття у Херсоні

Нові подробиці завезення «піску» з Чорногорії до Херсона: контрабанда чи афера тижня?

Новий оберт отримала ситуація із начебто піском з Чорногорії, який завезли до херсонського порту. Голова Державної митної служби Максим Нефьодов назвав вантаж «контрабандою тижня» у своєму дописі у соцмережах.

«Ось корабель, везе перші 3600 т «піску» з м. Бієло в Чорногорії. До кінця року мали привезти 10 000 т. Пісок? В Україну? По ціні €1.20 за тону (пісок десь в 100 разів більше коштує)? Нічого не дивує? Подивіться, як виглядає цей «пісок» – насправді, це відходи піскоструйної обробки кораблів з верфі, яка зачиняється. Тобто простими словами – небезпечні відходи. Очевидно, замість їх переробки хтось просто хоче використати Україну як сміттєзвалище», – пише Нефьодов.

Нові подробиці завезення «піску» з Чорногорії до Херсона: контрабанда чи афера тижня?

Нагадаємо, що перше судно із так званим піском прибуло у порт «Херсон» 13 грудня. Депутат Віталій Богданов у соцмережах опублікував гарантійний лист за підписом міського голови Володимира Миколаєнко, де вказано, що вантаж – пісок, який утворюється після обробки днищ суден на заводі міста Бієла. Сам очільник Херсона у коментарях місцевим журналістам заявив, що документ є підробкою. Підпис не його, печатка давно знищена й бланк виконкому не той. Інформацію про підробний гарантійний лист підтвердив й голова митниці Максим Нефьодов.

«Більше того, подані підробні документи щодо зобов‘язань щодо захоронення «піска» (нащо його захоронювати, якщо це пісок?!?)», – пише Нефьодов.

Нові подробиці завезення «піску» з Чорногорії до Херсона: контрабанда чи афера тижня?

Далі цікавіше! Місцеве видання «МОСТ», власником та автором якого є «інформаційний рупор міськради» Сергій Нікітенко, пише, що у гарантійному листі вказано, що так званий «пісок» до Херсону везе компанія «Valgo», яка підписала договір з київською фірмою «Арка». Остання вже має договір з оператором херсонського звалища ТОВ «ТД Ітака», який було підписано 30 липня цього року.

Факт прийому піску з Чорногорії підтверджує співвласниця «Ітаки» – відома у Херсоні «регіоналка» та досвідчена чиновниця у минулому Альона Ротова у тому ж самому матеріалі сайта «МОСТ». За її словами, «пісок» із заводу у місті Бієло начебто пройшов усі експертизи та є безпечним. Він навіть може застосовуватися у будівництві, каже Ротова. Але ж чому Чорногорія його не залишила в себе, якщо пісок такий крутий?

«Згідно з експертною документації, цей пісок може застосовуватися в будівництві. Документи на вантаж будуть вранці в оригіналах з мокрими печатками. Так мене запевнило керівництво. Куди його будуть вивантажувати вирішують, не факт що це полігон. Якщо цей пісок, абсолютно безпечний, то його готові купити будівельні фірми», – каже Ротова.

Також місцеві видання та навіть «Голос України» повідомили про те, навіщо цей «пісок» у Херсоні. Ним мали намір засипати сміття на міському звалищі для профілактики пожеж. Схоже на аферу… Але хто за нею стоїть? З`ясуванням цього тепер займатимуться правоохоронні органи. Голова митниці Максим Нефьодов заявив, що за даним фактом Нацполіція України відкрила кримінальне провадження.

“Станом на зараз корабель стоїть, оформлювати такий вантаж Нова митниця не збирається, звісно. Окремо дякую Єгору Фірсову (т.в.о. голови Держекоінспекції України, – ред.), без його втручання всіх місцевих екологів купили б з потрохами”, – додав Нефьодов.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close