ПолітикаПублікації

Новий скандал в херсонському Держгеокадастрі: Паливода очолив великий земельний “дерибан”

Скандал з призначенням Олександра Паливоди начальником обласного управління Держгеокадастру вже зник порядку денного ЗМІ, а правоохоронці проігнорували чисельні заяви щодо порушень чиновника в перші ж дні перебування на посаді. Зокрема, копіювання баз даних щодо земельних ділянок та передача інформації невідомим особам. Таке затишшя допомогло Паливоді зберегти за собою крісло начальника та продовжити будувати схеми.

Сам же очільник облуправління Держгеокадастру заявляє про боротьбу з корупцією та успішну передачу землі територіальним громадам, які утворилися після проведення чергового етапу адмінреформи та децентралізації. А під цією ширмою був розгорнутий процес земельного дерибану резервів.

Як видно у відповідних реєстрах Держгеокадастру, Олександр Паливода в один день роздав сотні гектарів землі у власність особам для “ведення особистого селянського господарства”. Причому, якщо справжні фермери стоять в чергах на ділянки місяцями або навіть роками, то тут між подачею клопотання та наказу про надання дозволу на розробку проекту землеустрою проходить лише 3 дні. Самі ж ділянки були нарізані незадовго до “дерибану”.

Новий скандал в херсонському Держгеокадастрі: Паливода очолив великий земельний “дерибан” Новий скандал в херсонському Держгеокадастрі: Паливода очолив великий земельний “дерибан”

І тут стає зрозуміло, для чого невідомі особи вивозили з управління Держгеокадастру всі документи та копії картографічних матеріалів — учасники схеми самі собі обирали земельні ділянки. Не виключено, що серед “щасливчиків”, які отримали ділянки, є й ті самі “фермери”, які зібрали нещодавно прес-конференцію в підтримку Паливоди під час скандальної епопеї з призначенням, та й сам начальник обласного Держгеокадастру, який паралельно з державною службою займається підприємництвом та має власні фруктові сади, які приносять щороку непоганий прибуток. Останній в декларації Паливоди відсутній.

Своїми діями керівництво облуправління Держгеокадастру нанесло збитки державі та територіальним громадам, які мали отримати ці землі у власність та отримувати в бюджет орендну плату. А це мільйони гривень щороку! Чи звернуть увагу правоохоронці та такий “аукціон щедрості” Паливоди та його оточення, покаже час. Наразі ж земельний дерибан від нового керівника херсонського Держгеокадастру продовжується.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close