Публікації

Очільник Держпродспоживслужби очолив махінації з придбанням легкових авто для районних управлінь

Махінації з придбанням автомобілей влаштувало керівництво обласної Держспоживслужби. Щороку відомство під керівництвом Сергія Шевченко оголошує тендер на придбання спеціалізованих легкових автомобілей. Очікувана сума — близько трьох мільйонів гривень. Цього року Держпродспоживслужба придбала 6 автівок на загальну суму майже 2,5 млн гривень.

Постачальником машин стала компанія ТОВ «Центр Херсон», яка належить колишньому керівнику Укроборонпрому Роману Романову. Про економію бюджетних коштів мова не йде. Другий учасник торгів — ТОВ «М Моторс» не понизив ціну пропозиції та вказав 2 459 500 грн. Таку ж суму вказала Держпродспоживслужба як очікувану. Компанія Романова запропонувала суму на 1,5 тисячі гривень менше, тому й перемогла у тендері.

Очільник Держпродспоживслужби очолив махінації з придбанням легкових авто для районних управлінь

Варто зазначили, що у всіх тендерах Держпродспоживслужби області на придбання автомобілів приймають участь лише дві згадані компанії, що свідчить про можливе розігрування тендеру.

Очільник Держпродспоживслужби очолив махінації з придбанням легкових авто для районних управлінь

Як вказано у тендерній документації та законодавстві, автомобілі для Держпродспоживслужби мають бути обладнані спеціальним обладнанням. Але, за інформацією з власних джерел, жодного необхідної техніки в нових машинах немає. Простими словами, були придбані прості автомобілі «Рено», а різниця у вартості обладнання, ймовірно, осіла у кишенях чиновників.

Подібна ситуація відбулась при закупівлі автомобілів для херсонського водоканалу, через що було відкрито кримінальне провадження. Як вказано у одній з судових ухвал по даному провадженню, ТОВ «Центр Херсон» не має право переобладнювати автівки без дозволу постачальника.

«Під час аналізу дилерського договору, укладеного ТОВ Центр-Херсон з ПАТ Рено Україна , наданого відповідно до вимог тендерної документації, встановлено, що, згідно п. 5.3 договору, дилер не має права модифікувати у будь-який спосіб, без надання на це повноважень компанією Рено Україна. Вказаний пункт дилерського договору свідчить про неможливість самовільного переобладнання автомобіля ТОВ Центр-Херсон. Таким чином, факт надання ТОВ Центр-Херсон документів, підтверджуючих властивості автомобілей Renault Master, характеристики у яких відповідають характеристикам автомобілей загального модельного ряду вартістю не більше ніж 830 тис. грн., а також враховуючи відсутність інформації про переобладнання автомобілей та встановлення додаткового обладнання, може свідчити про завищення вартості автомобілей з метою заволодіння коштами підприємства», – вказано у судовій ухвалі.

Варто додати, що, за нашою інформацією, правоохоронці готують повідомлення про підозру очільнику Держпродспоживслужби Херсонської області Сергію Шевченко. Як повідомили джерела, підозра повʼязана з екс-заступником голови Херсонської ОДА Андрієм Балонем, якого нещодавно затримали правоохоронці у Кропивницькому. Зокрема, Балонь отримував від Сергія Шевченко кошти від незаконної діяльності відомства, яке очолює останній, та тиску на місцевих підприємців від Держпродспоживслужби.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close