Публікації

Показовий діалог: у Херсоні чиновники та активісти «закрили очі» на руйнування фасаду історичної будівлі

Про скандальне знищення фасаду історичної будівлі по вулиці Старообрядницькій у Херсоні не чув хіба що ледачий. Володар декількох квартир Ігор Смоленцев вирішив збити дореволюційну ліпнину та зашити все пінопластом. Якби не громадськість, архітектори, історики та поліція, то унікальний фасад було б зруйновано.

Наразі правоохоронці проводять слідчі дії в рамках відкритого кримінального провадження за статтею «Незаконне проведення пошукових робіт на об’єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини». Ситуація же викликала обурення херсонців та навіть можновладців, які зі сторінок онлайн-видань «кричать» про необхідність збереження історичної будівлі. Що правда самі ж чиновники, та деякі активісти дуже «зашкварилися» на даній проблемі архітектурного беззаконня у Херсоні.

Щоб залагодити конфлікт між власником декількох квартир, поліцією та активістами, була скликана зустріч, ініціаторами якої стали відомі у місті підприємці — брати Білецькі. У «діалозі» про збереження памʼятки архітектури та історії взяли участь чиновники херсонської міськради та обладміністрації. І перший «зашквар» в тому, що сама зустріч не має жодних юридичних наслідків. А її результатом став підписаний майже всіма учасниками протокол з так званим «алгоритмом дій» (на фото).

Показовий діалог: у Херсоні чиновники та активісти «закрили очі» на руйнування фасаду історичної будівлі

Однак чи має цей «документ» якусь силу, викликає питання. Хоча й підписали його такі представники високих владних кабінетів міста та області, як перший заступник міського голови Ігор Козаков, заступник голови ОДА Андрій Богданович, очільники міського та обласного управліннь архітектури та інші. Другий «зашквар» в тому, що дії Ігоря Смоленцева та будівельників визнали незаконними ті, хто підписав цей протокол. Судячи з «документу», власник квартири має заплатити штраф та подати заяву до ОДА на проведення реставраційних робіт.

«На Старообрядницькій, 18, у нас за три дні хто тільки з можновладців не побував! І весь цей маразм відбувається тоді, коли уповноважені органи повинні просто нормально працювати та виконувати свої функції! Це діло рядового клерка, вийти на місце, зафіксувати порушення, припинити роботи та виписати штраф. А не директорам та заступникам спілкуватись із фігурантом кримінальної справи… щоб що? З людиною, яка і так має все знищене відновити власним коштом і виплатити штраф. По Херсону таких випадків десятки, і цю глобальну проблему не вирішити такими «сходками», – заявив архітектор Андрій Луцик.

Сама ж зустріч виглядала як зібрання популістів та піар для можновладців та окремих активістів, які раніше просто закрили очі на руйнування історичного фасаду. Цікава позиція ініціаторів діалогу — братів Білецьких, які займаються розвитком туризму в місті та приводять туристів на Старообрядницьку з екскурсіями.

Замість того, щоб стояти пліч-о-пліч з громадськістю на захисті будівлі, вони організували «діалог» з порушником законодавства, який відбувся «за зачиненими дверима» без журналістів та громадських активістів. Дуже схоже на намагання передвибочого піару перед місцевими виборами. Хоча брати Білецькі не заявляли про наміри балотуватися, але, на нашу думку, спроба Павла Білецького пройти у Верховну Раду на останніх позачергових парламентських виборах — перевірка сил перед наступним голосуванням.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close