ПублікаціїСПЕЦТЕМА: БЮДЖЕТНИЙ ДЕРИБАН У ХЕРСОНСЬКІЙ МІСЬКРАДІ

Позачергова сесія та боротьба з коронавірусом: Миколаєнко ігнорує більшість депутатів Херсонської міськради

Після того, як міський голова Володимир Миколаєнко своїм розпорядженням скасував проведення чергового засідання сесії міськради, яке мало відбутися сьогодні, його тимчасово виконуюча обовʼязки заступниці та депутатка Олена Мазур подала звернення про необхідність скликати позачергову. Про це вона заявила в соцмережах.

Позачергова сесія та боротьба з коронавірусом: Миколаєнко ігнорує більшість депутатів Херсонської міськради«А поки всі говорять ми беремо і робимо. Позачергова сесія на якій будуть виділені кошти буде скликана найближчим часом!», – пише Мазур.

У документі чиновниця пропонує включити до порядку денного питання про виділення коштів з бюджету на боротьбу з коронавірусом. Але яку саме суму, не зазначено. Нагадаємо, що на останній позачерговій сесії депутати проголосували за виділення 11,5 млн гривень на управління охорони здоровʼя при бюджетному запиті на більше 30 мільйонів.

На засіданні депутати пропонували задовільнити прохання медиків у повному обсязі, взявши кошти з фінансування харчування у школах, скоротивши капітальні видатки управління капітального будівництва та різних департаментів. Тобто відкласти фінансування ненагальних питань на корить боротьби з коронавірусом. Але так звана промерська більшість ці правки не підтримала. Та й виділені кошти стали на казначейському рахунку.

Про це заявив Володимир Миколаєнко. За його словами, наразі відсутня можливість закупити необхідне обладнання. Начебто все розібрали у Китаї.

«Надіємося в такому випадку на гуманітарну допомогу від держави», – заявив Миколаєнко.

Однак, коли у очільника Херсона можливості немає, Херсонська обласна інфекційна лікарня вже підписала договір на придбання 25 апаратів штучної вентиляції легень. Тобто, обладнання є. Це підтверджують торгівельні онлайн-майданчики. Апарати ШВЛ є в наявності.

Повернемося до бюджетної позачергової сесії. Про необхідність її скликання заявили 30 депутатів міськради у відповідному зверненні ще 2 дні тому. Продовжуються вони наполягати й сьогодні. Але міська влада вирішення питання затягує. Як зазначив депутат міськради Віталій Богданов, замість термінового скликання сесії, Володимир Миколаєнко призначив засідання депутатської комісії з питань медицини на понеділок. Але навіщо це робити, коли медики вже направили бюджетні запити, залишається питанням. Цікава позиція Володимира Миколаєнко:

Позачергова сесія та боротьба з коронавірусом: Миколаєнко ігнорує більшість депутатів Херсонської міськради«Щодо позачергової сесії, зараз потрібно детально обговорити все на профільних комісіях, із спеціалістами, а потім проводити сесію».

Але сьогодні вже Олена Мазур та, як виявилося, «промерська більшість» робить заяви про термінове скликання сесії та необхідність додати фінансування на охорону здоровʼя. Депутати міськради впевнені, що таким чином їхні колеги намагаються набрати політичні бали.

Позачергова сесія та боротьба з коронавірусом: Миколаєнко ігнорує більшість депутатів Херсонської міськради«Дужи дивна зміна позиції. Бо саме на позачерговій сесії Мазур із мером не голосували за те, що зараз «просять». Причому, це не було одне випадкове голосування, а десятки пропозицій про виділення коштів на охорону здоровʼя. Але жодного голосу «за», а ні від мера, а ні від його оточення. Коли ми терміново 24 березня зібрали 30 підписів та направили їх меру, їм стало зрозуміло, що питання буде вирішено на користь медиків, а не на благоустрій, фонтани, придбання електронних дошок чи футбол. Після цього й почалися зʼявлятися такі заяви від Устинова, Мазур та інших представників промерської більшості. Цим горе-керівникам має бути соромно, бо втрачено купу часу, а вони досі не зрозуміли всієї важливості кожного дня і навіть години, які потім будуть вартувати життів городян», – каже Віталій Богданов.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close