ПублікаціїСПЕЦТЕМА: БЮДЖЕТНИЙ ДЕРИБАН У ХЕРСОНСЬКІЙ МІСЬКРАДІ

«Схематоз» Молнар: як фірми, пов`язані з херсонською чиновницею, сидять на «бюджетній голці»

Наробив галасу «касетний» скандал у Херсонській міськраді. Наразі рано робити прогнози про його наслідки, але поліція вже відкрила кримінальне провадження після оприлюднення запису розмови, з якої зрозуміло, як керівництво міста буде «дерибанити» 117 мільйонів гривень на ремонтах доріг, Миколаєнко назвали «дойною коровою» та хто «заробляє» на схематозах із бюджетними коштами.

Однією з головних дійових осіб у схематозах, як виявилося, є проста заступниця начальника управління транспорту, відповідальна за дорожню інфраструктуру, Наталя Молнар. Відома вона корупційними скандалами у Херсоні, де пропрацювала у різних департаментах та навіть була радником Миколаєнко, та в Олешках, де встигла побути заступницею міського голови.

ХЕРСОНРАДАГЕЙТ

На згаданному аудіозаписі начальниця управління транспорту Марина Віркун каже, що Наталя Молнар за участі відомого у місті провокатора Кирила Стремоусова хоче знести її з посади і поставити на неї «зручну» людину. Потрібно це для розпилу коштів, які заклали для управління у бюджет на наступний рік — 117 мільйонів гривень. Таким «свояком» у схематозі, за інформацією з різних джерел, є колишній співробітник прокуратури, а нині юрист Олег Опаренко.

Причому, не зрозуміло, хто керує управлінням транспорту — Віркун чи Молнар. Остання дозволила собі давати розпорядження своїй начальниці на кшталт «Іди пиши заяву, але не підписуй». Згадується в записі й Володимир Миколаєнко, який, судячи з висловів того ж Кирила Стремоусова, в курсі майбутнього розпилу бюджету. Причому у провокатора з міським головою настільки гарні відносини, що перший може домовитися про посаду Марини Віркун надалі — заступника начальника управління транспорту. Туди вона за планом мала б перейти з крісла просто спеціаліста відділу замість звільненого «з підозрою» у майбутньому Вячеслава Нікітенкова.

Наразі ці матеріали та аудиозапис перевіряють херсонські правоохоронці, але чи буде відкрите кримінальне провадження, невідомо. Дуже гучно було б сказати, що Наталя Молнар – «сірий кардинал» міськради, але група фірм, які пов`язані з нею, давно сидять на «бюджетній голці».

ГРУПА КОМПАНІЙ МОЛНАР

Ще на початку 2016 року херсонські журналісти викрили схеми, які очолювала Наталя Молнар. Одна з таких — виділення 55 мільйонів гривень на експертне обстеження, ремонт та техогляд ліфтів. Питання у членів антикорупційної депутатської комісії викликало збільшення вартості робіт на 24 мільйони, порівняно з 2015-м.

Самою ж експертною оцінкою займався Олександр Молнар — син чиновниці. Також тоді фігурувала компанія ПП «Шуменський», головним бухгалтером якого була Тетяна Сокрут. Її брат — тодішній директор КП «Дніпровський» Евген Сокрут «прославився» відпочинком в Арабських Еміратах одразу після виграного тендеру від Департаменту ЖКГ, який очолювала пані Молнар на прибирання у парку «Херсонська фортеця».

«Схематоз» Молнар: як фірми, пов`язані з херсонською чиновницею, сидять на «бюджетній голці»

Виконання послуг було перекладено «Дніпровським» на компанію ТОВ «Терен-Юг», яким на той час керував такий собі Олександр Татарин — екс-директор МКП «Гарантія». Як повідомляли тоді журналісти місцевих видань, прибиранням снігу у парку займався один трактор. Але й той по факту належав комунальному підприємству «Гарантія». Вартість такої афери тоді склала більше 2 мільйонів гривень.

16,7 МЛН ГРИВЕНЬ ДЛЯ ТАТАРИНА

С травня 2016 року змінюються у схемах назви фірм та прізвища. На орбіті підрядників Департаменту ЖКХ, який очолює Наталья Молнар з`ялвяється «ТОВ «Профстрой консалт», яка згодом змінить назву на «Уністрой плюс».

За історією платежів та договорами із ТОВ «Уністрой плюс» можна відслідкувати історію перебування Наталі Молнар на різних посадах у міській раді. До кінця 2016 року компанія без процедури торгів отримує підряди від Департаменту ЖКГ. Така співпраця потрапила під приціл правоохоронців, які, судячи з реєстру судових рішень, відкрили кримінальне провадження за фактом присвоєння бюджетних коштів на капремонтах житлового фонду. Фігурантів справи троє — Департамент ЖКГ, Інспекція ЖКГ та «Уністрой плюс». За версією слідства, сума присвоєних коштів склала близько мільйона гривень.

Слідчі виявили, що «Уністрой плюс» вносив до актів не виконані роботи, завищував ціни на матеріали, фальсифікував звітність про найманих працівників та інші документи. Дане провадження досі розслідується.

«Схематоз» Молнар: як фірми, пов`язані з херсонською чиновницею, сидять на «бюджетній голці»

З 2018 компанія починає отримувати підряди вже від управління транспорту, де й сьогодні працює Наталя Молнар, очолюючи відділ доріг. Причому з 2018 року «Уністрой плюс» очолює вже знаданний Олександр Татарин, якого з чиновницею пов’язують дружні стосунки. Загалом, компанія Татарина отримала з бюджету 16,7 млн гривень. Хоча, закупівель через портал державних закупівель пройшло лише на 13 мільйонів.

«Схематоз» Молнар: як фірми, пов`язані з херсонською чиновницею, сидять на «бюджетній голці»

Інша компанія Олександра Татарина — ТОВ «Херсон еліта бізнес», створена наприкінці 2018-го, у грудні цього року встигла за 11 днів отримати від управління транспорту 380 тисяч гривень за розробку проекті на капітальні ремонти прибудинкових територій та проїзних частин. І знову ж таки, через «Prozorro» пройшли лише 3 договори на майже 183 тисячі гривень.

ФІКТИВНЕ РОЗЛУЧЕННЯ МОЛНАР

Щорічні декларації Наталі Молнар більш ніж скромні, якщо порівнювати з іншими чиновниками. У 2018 році чиновниця вказала квартиру, яку ділить з Сергієм та Олександром Молнарами, землю Черкаській області, яку здає в оренду тамтешній агрофірмі, автівка ВАЗ 2107 та дохід майже 200 тисяч гривень.

«Схематоз» Молнар: як фірми, пов`язані з херсонською чиновницею, сидять на «бюджетній голці»

Важливо зазначити, що, судячи з декларації, Наталя Молнар проживає одна, без сина та чоловіка. З останнім вона офіційно розлучена. Але, за нашою інформацію, Наталя та Сергій Молнар досі проживають разом, а саме розлучення було фіктивним, щоб не показувати статки. А показати є що!

Сергій Молнар має у власності 10 гектарів землі біля села Зелене Верхньорогачинського району, ще одну квартиру в Херсоні (окрім спільної із дружиною та сином), житловий будинок на майже 171 кв.м., та ще 4 об’єкти нежитлової нерухомості.

«Схематоз» Молнар: як фірми, пов`язані з херсонською чиновницею, сидять на «бюджетній голці»

Також він володіє 6 одиницями автотранспорту — бортовий ГАЗ 2013 року випуску, асенізаційна цистерна, самоскид ГАЗ, ГАЗ «Соболь», KIA Sorento 2016 року та TOYOTA Land Cruiser 200 2018 року випуску. Останні автівки були куплені з салону.

Наразі ціна KIA Sorento 2016 року на вторинному коштує від 450 тисяч гривень. А ось у салоні за TOYOTA Land Cruiser 200 просять від 1,5 мільйона гривень. І це лише майно, яке вдалося знайти офіційно зареєстрованим на Сергія Молнар.

СІРИЙ КАРДИНАЛ ЧИ КЕРІВНИЦТВО В ТЕМІ?

Звичайно, що сама Молнар не може організовувати та очолювати «схематози» у міській раді. Контролює всі фінансові потоки Департамент фінансів, яким вже давно керує депутат Роман Підперигора — герой корупційного-хабарного скандалу. Один із відомих фактів — хабар для колишнього керівника начальника Управління захисту економіки області в інтересах чиновників Департаменту ЖКГ та фірми з орбіти відомої «регіоналки» Альони Ротової.

Цікава й позиція Володимира Миколаєнко, який, судячи з нещодавного аудіогейту, в темі з усуненням від посади очільниці управління транспорту Марини Віркун та дерибану бюджету ремонта доріг. Можна припустити, що й згадані у матеріалі оборудки відбувалися, якщо не з участю міського голови, то щонайменше з мовчазної згоди.

Варто зазначити, що бюджет міста на наступний рік досі не прийнятий, а ряд депутатів міськради одноголосно кажуть про розподіл коштів між «своїми» комунальними підприємствами, які очолюють їхні колеги — депутати-комунальники, що складають так звану «більшість мера». І, не дивлячись, на сам недолугий та однобокий кошторис, Миколаєнко продовжує його називати «кращим». Причому позиція очільника міста та його прибічників має всі шанси увійти в наступний рік без бюджету та увійти в історію, але не за високі результати та досягнення у роботі.

 

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close