Публікації

Столична фірма продала херсонським школам застарілі ноутбуки за завищеною вартістю

Фірма з київською реєстрацією продала херсонським школам застарілі ноутбуки за завищеною вартістю. Таким чином на закупівля техніки для дітей компанія “нагріла” бюджет орієнтовно на 4,7 млн грн. Наразі цією оборудкою займаються правоохоронні органи. Останнім рішенням суду правоохоронцям дозволили провести виїмку документів у столичної компанії.

Згідно з документом, опублікованому у єдиному державному реєстрі судових рішень, у 2019 році групою централізованого господарського обслуговування навчальних закладів та установ освіти Херсонської області (ЦГОНЗУО) укладено договір з компанією ТОВ “БМС Техно” на придбання 743 ноутбуків для херсонських шкіл. Загалом вартість закупівлі склала 11,65 млн грн. Також столична фірма мала поставити 743 комп’ютерні “мишки” та забезпечити встановлення на техніці електронної інформаційно-освітньої системи «Мій клас».

У грудні того ж року на рахунки фірми надійшла вся сума, що була прописана у договорі. Компанія ТОВ “БМС Техно” завірила, що вартість одного вищеперерахованого комплекту – 15,6 тис. грн. Проте, поліція запідозрила, що сума контракту значно завищена, тому й розпочала власне розслідування відносно київської фірми.

У ході досудового розслідування встановлено, що ТОВ “БМС Техно” продала херсонським школам ноутбуки “Lenovo v130-15 ikb 81hn00xdra”. Ці портативні комп’ютери вже давно зняті з виробництва, а їх ринкова вартість не перевищує 9 тис. грн.

Завищила фірма й вартість “мишок”. Згідно договору, компанія мала поставити їх марки “Maxxter mc-325”. В середньому їх вартість – 65 грн. Тож за комплект “БМС Техно” мала б отримати 48,2 тис. грн.

Що стосується останнього пункту договору – інформаційно освітньої системи “Мій клас”, то вона використовується або безкоштовно, або ж на платній основі. Вартість повної підписки – 250 грн на рік. Отже, вартість встановлення системи “Мій клас” на 743 ноутбуки – 185,7 тис. грн.

Цей злочин вчинено з корисливих мотивів, а саме заволодіння бюджетних коштів з метою їх подальшого використання за власною ініціативою. Вказана інформація є необхідною для проведення судово-економічної експертизи з метою встановлення суми заподіяних матеріальних збитків державі, необхідно провести тимчасовий доступ до речей і документів”, – йдеться у судовій ухвалі.

Суд задовольнив клопотання слідчих. Тож правоохоронці отримали доступ до інформації про банківські платежі ТОВ “БМС Техно”.

За інформацією аналітичної системи “youcontrol”, ТОВ “БМС Техно” зареєстрована у Києві. Розмір статутного капіталу фірми – 100 тис. грн. Керує ж компанією киянин Тарас Шевченко. 

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close