Публікації

Свавілля влади на Херсонщині: очільник Голої Пристані глузує над 91-річною пенсіонеркою

Із бездіяльністю, свавіллям, а подекуди й глузуванням влади Голої Пристані та особисто очільника міста Олександра Бабичем зіштовхнулася Ветеран праці та учасниця Другої світової війни Олена Отрошко. Жінка пережила три Голодомори, нацистську навалу, віддала життя роботі, а зараз вимушена терпіти байдужість місцевих чиновників. Вже пʼять років вона та її донька Наталія Смирнова ведуть боротьбу з міськрадою за право першочергового ремонту житлового будинку бюджетним коштом, як того вимагає законодавство України. Але у відповідь жінки отримують лише банальні відписки від керівництва Голої Пристані.

Критичний стан будинку пенсіонерок важко описати словами — протікаючий дах, стара електропроводка, яка вже ставала причиною пожежі, давно згнила підлога, постійні протяги через щілини між вікнами та пліснява на стінах. Донька 91-річної жінки дійшла із зверненнями до Міністерств юстиції та соціальної політики, де підтвердили, що пенсіонерка має право на першочерговий ремонт житла бюджетним коштом та перенаправляли звернення на Голопристанську міську раду.

Що ж робить місцева влада? Спочатку у відповідях за підписом очільника міста Олександра Бабича чиновники плутають поняття «капітальний» та «першочерговий поточний ремонт». Потім відповідають, що пенсіонерка дійсно має право на ремонт, але грошей у бюджеті та відповідній цільовій програмі немає. Найцинічна відповідь — пропозиція зробити ремонт за власні кошти жінок, які на двох отримують мізерну пенсію.

Свавілля влади на Херсонщині: очільник Голої Пристані глузує над 91-річною пенсіонеркою

Доходить іноді до абсурду, коли Бабич у своїх відповідях пише: «Звертаємо увагу, що виконавчий комітет Голопристанської міської ради не стояв осторонь Ваших проблем і по можливості сприяв організації їх вирішення». Мова йде про «недовставнолення» вікон, які жінки придбали, узявши кредит та обрізку дерев, яку зробили через 1,5 роки після звернення, коли гілки вже пошкодили й не без того протікаючу покрівлю будинку та господарчих споруд. Та й зроблено це було за начебто спонсорський кошт. Також пенсіонеркам привезли машину піску. Ось тільки навіщо?

Далі краще! Міський голова Олександр Бабич зазначає, що 92-річна Олена Отрошко має право на безоплатний пільговий проїзд. Донька пенсіонерки називає це глузуванням.

«Пишуть часто нам у відписках, що саме для вашої матері ми безкоштовно автобуси дали, щоб перевозити у місті. Знаючи наперед, що вона вже 5 років прикута до ліжка. Вона не може їздити. Це роблять спеціально, щоб принизити її гідність. А приниження гідності людини, тим більше в такому віці — це вже злочин!», – наголошує донька Наталія Смирнова.

Знаючи проблему Олени Отрошко, міськрада не вносить кошти на ремонт оселі, на який жінка має законне право, у програму соціального захисту населення вже 5 років. Немає грошей на допомогу Ветерану праці й в програмі на 2020-2022 роки. Хоча 200 тисяч гривень на пільговий проїзд маршрутом «Стара Збурʼївка — Гола Пристань» у бюджеті міста таки знайшли. На цьому Олександр Бабич не зупинився й пообіцяв безкоштовний проїзд громадським транспортом для усіх пенсіонерів. Воно й не дивно, адже вибори до новоствореної Голопристанської ОТГ вже скоро, а заробляти політичні бонуси необхідно вже зараз. Як і кошти на передвиборчі перегони.

Коли грошей у бюджеті не вистачає на вирішення проблем містян, Олександр Бабич вирішує майже 10 мільйонів гривень закатати у реконструкцію міського скверу. Причому у виграші всі — сам мер Голої Пристані, який потім виборцям розкаже про благоустрій та турботу про людей, та депутат облради від «Опоблоку», колишній «регіонал» Сергій Рибалко. Адже саме компанія його родини отримала цей ласий підряд.

Мабуть Олександру Бабичу важливіше, щоб сміттєві урни за 9200 грн (саме така їх вартість) стояли кожні 50 сантиметрів у сквері, який він потім може назвати на свою честь, ніж долі пенсіонерів, які опинилися у скруті та живуть у нестерпних умовах.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close