Публікації

У Херсоні будівництво мостопереходу завершать в кредит?

Заступник голови Херсонської ОДА Сергій Козир представив на нараді у Міністерстві інфраструктури пропозиції щодо залучення коштів Європейського банку реконструкції та розвитку до фінансування доріг на місцевому рівні. Про це чиновник обладміністрації на свої сторінці у соцмережах.

«На нараді у Міністерстві інфраструктури обговорили питання залучення кредитних коштів для фінансування розвитку інфраструктури та інших соціально важливих об’єктів. Наразі Херсонська область є першою в Україні, яка розробила проєкт співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку. Адже раніше ця установа надавала фінансування тільки містам та державі», – пише Козир.

За словами заступника голови ОДА, питання залучення кредиту ЄБРР буде винесене на обговорення з депутатами Херсонської облради. Сергій Козир зазначив, що кредитні кошти, в разі їх отримання, можуть витратити на завершення будівництва мостопереходу.

Нагадаємо, що шляхопровід будує київська компанія «Укратоменергобуд». Вартість робіт складає майже 358 мільйонів гривень. З них Департамент будівництва інфраструктури ОДА перерахував підряднику 217,5 млн гривень. Наразі правоохоронці продовжують розслідування кримінального провадження за фактом привласнення бюджетних коштів на під час будівництва об`єкту.

Слідство встановило, що «Укратоменергобуд» підписав договір на облаштування буронабивних паль субпідрядника ТОВ «Ростбуд Інвест». В результаті махінацій вартість робіт була завищена на 461 тисячу гривень. Варто зазначити, що «Ростбуд Інвест» належить колишньому бенефіціару «Укратоменергобуд» Руслану Рудомині.

Як вказано у судових ухвалах, заступник правління генпідрядника дав показання правоохоронцям, в яких заявив, що посадові особи компанії привласнили всі кошти, отримані в результаті перемоги в тендерах. Загальна сума — 558 мільйонів гривень. Свідок також зазначив, що з київського офісу «Укратоменергобуд» вивезли усі документи, щоб ті не потрапили до рук слідчих. В рамках кримінального провадження проводиться ряд експертиз.

Важливо відзначити, що спочатку розслідуванням справи займалися слідчі херсонського главку Нацполіції. У серпні цього року справу передають до СБУ міста Хмельницький, а процесуальне керівництво здійснює Генеральна прокуратура України. У відповідній судовій ухвалі вказано, що прокурором по провадженню є відома по судах щодо нападу на херсонську чиновницю Катерину Гандзюк — Вікторія Калита.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close