Публікації

Влада Голої Пристані розкрила свої корупційні схеми

Намагаючись викрити брехню журналістів через спільноти у соцмережах, які модерують депутати та оточення очільника Голої Пристані Олександра Бабича, чиновники підтвердили свої ж корупційні схеми. Мова йде про допис у спільноті «Гола Пристань — Міська рада», де автор начебто поспілкувався із місцевим підприємцем Аркадієм Куликом, який, будучи бізнес-партнером міського голови та колишнім робітником КП «Гопри-Водоканал», отримує без тендерів та конкурсів підряди на благоустрій міста та утримання пляжу. В нашій публікації ми розберемо по частинах всі заяви оточення Бабича.

Окремо дякуємо тому, хто є автором цієї ілюстрації! Нам справді сподобалося!)

У першому же абзаці допису автор одразу підтверджує, що у міськраді Голої Пристані таки існують корупційні схеми, які ми викрили раніше:

«Недаремно кажуть у народі: “На злодієві і шапка горить”. Тож наші писаки добре знають схеми, які ж самі й вигадали, жили за їх рахунок і користувалися ними, ще й тепер звинувачують у своїх злочинах інших».

Однак, яким чином журналісти, які не знаходяться у владних кабінетах, створюють корупційні схеми, залишається питанням. А ось те, що чиновники міськради самі ж себе цим абзацом викрили у зловживаннях владою, є фактом.

Далі в дописі вказано, що ФОП Аркадій Кулик переміг у конкурсі з визначення переможця з надання послуг у сфері благоустрою, який провело КП «Гопри-Водоканал»:

Балансоутримувачем об’єктів благоустрою, що належать до комунальної власності територіальної громади Голопристанської міської ОТГ є комунальне підприємство “Гопри-Водоканал”, яке, відповідно до Наказу Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 23 вересня 2003 №154 “Про затвердження Порядку та утримання об’єктів благоустрою населених пунктів”, провів конкурс з визначення переможця з надання послуг у сфері благоустрою міста. Переможцем стала фізична особа – підприємець Кулик А.Д., з яким були укладені відповідні договори.

Але ця заява є банальним фейком! Згідно даних порталу державних закупівель «Prozorro» та аналітичної системи «clarity-project.info», всі договори між комунальним підприємством та підприємцем Аркадієм Куликом були підписані без конкурсної процедури за так званими «допорогами». Простими словами, «Гопри-Водоканал» не проводило жодного конкурсу, а просто на власний розсуд або за вказівкою керівництва міста обрало свого підрядника.

«Рішенням сесії від 28 листопада 2019 року “Про бюджет Голопристанської міської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік” та Планом асигнувань на 2020 рік з утримання об’єктів благоустрою, передбачені кошти в сумі 3,5 млн. гривень, як планові на ті види робіт, які визначені договорами між КП “Гопри-Водоканал” та ФОП Кулик А.Д. Де взялася сума в 11 млн. гривень, яка фігурує в неправдивих дописах – питання до блогерів! Така сума колись і по скверу в цих писак була…», – заявив автор допису.

Таким чином, оточення міського голови Голої Пристані намагається маніпулювати цифрами. Адже 11 мільйонів гривень — це загальна вартість договорів між КП «Гопри-Водоканал» та Аркадієм Куликом з 2017 року, за даними порталу «Prozorro», про що вказано у наших розслідуваннях. Це 41 договір на послуги з благоустрою та утримання територій.

«Підприємець Кулик А.Д. має власну матеріально-технічну базу, важку і середню техніку, повний набір механізованого інструменту дляремонтно-будівельних робіт, робіт з благоустрою, озеленення та ін. Тож інформацію, яку вигадали “спеціалісти з благоустрою” щодо виконання послуг ФОП «Кулик А.Д.» силами та механізмами КП “Гопри-Водоканал” є суцільною неадекватною вигадкою», – вказано у дописі.

Заява про власну матеріально-технічну базу є дуже сумнівною. Особливо про важку та середню техніку. За даними системи «Youcontrol», Аркадій Кулик з транспорту має лише легковий автомобіль Skoda Superb 2013 року випуску. А ні тракторів, а ні вантажних автівок, які необхідні для виконання більшості договорів з КП «Гопри-Водоканал», підприємець у власності не має.

Найближчим часом ми звернемося до правоохоронних органів з проханням перевірити діяльність Аркадія Кулика таКта «Гопри-Водоканал». А саме — яким чином підприємець виконує договори без необхідної техніки.

Замість висновку, хочеться запитати, на кого був розрахований цей допис, який оточення Олександра Бабича називає «розвієнням припущень»? Особливо після фрази «чистота в місті, гарне озеленення, системні ремонтні роботи з благоустрою дуже заважають жити місцевим “писакам”». Чиновники та сам Аркадій Кулик взагалі ходять по місту, набережній, на пляж? Якщо ні, то ми дуже радимо це робити регулярно. Тоді, може й справді Гола Пристань поверне собі титул затишного, чистого міста та туристичної перлини Херсонщини!

На фото: один з багатьох прикладів “системних робіт з благоустрою”, на думку Голопристанської міськради…

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close