Публікації

Як буде розвиватися Херсонська область протягом цього року

Вивести бізнес “з тіні”, позбавити Херсонщину небезпечних ядохімікатів, залучити нових інвесторів та побудувати на території області сучасні об’єкти соціальної інфраструктури (спортмайданчики, школи, дороги тощо). Саме такі амбітні плани ставить перед собою голова Херсонської облдержадміністрації Юрій Гусєв. Ми розповіли далеко не про всі задачі команди Гусєва. Тож, якщо вам цікаво, як буде розвиватися Херсонщина протягом цього року та на що чекати мешканця області — читайте цей матеріал журналістів сайту “Мій Херсон”.

Довідка: 11-го липня 2019 року Президент України Володимир Зеленського підписав указ про призначення Юрія Гусєва головою Херсонської облдержадміністрації. Вже 13-го липня голова держави представив нового очільника ХОДА на КПВВ “Чонгар”.

Як буде розвиватися Херсонська область протягом цього року

Нещодавно голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв у малому залі ККЗ “Ювілейний” розповів громадськості про те, що йому та його команді вдалося зробити за 2019 рік. Також очільник Херсонщини поділився й планами на 2020 рік. Про основні тези, що стосуються розвитку Херсонщини цьогоріч, ми й хочемо вам розповісти.

Розвиток інфраструктури

Дороги – напевно найактуальніша тема для Херсонської області. Кожного року на ремонт дорожньої інфраструктури виділяються колосальні суми, але у більшості випадків пересічні мешканці області не відчувають жодних позитивних змін в цьому напрямку.

Нещодавно Херсонською облдержадміністрацією було розроблено план ремонту доріг на 2020 – 2022 рік. Цьогоріч на ремонт доріг планується витратити близько 599,4 млн грн. За ці кошти буде відремонтовано 18 автомобільних доріг та 44 вулиці й дороги, які знаходяться у комунальній власності. Загальна протяжність ділянок будівництва та ремонту – 90,6 км.

“Стосовно ремонту доріг, це лише попередні цифри, які ми ще будемо уточнювати під час нарад у Міністерстві інфраструктури. 90 кілометрів — це фактично капітальний ремонт. Частина коштів буде спрямована й на поточний ремонт, але це мають бути дуже якісні дороги. До речі, якість ремонту дорожньої інфраструктури буде оцінювати незалежна організація”, – зазначив очільник Херсонської ОДА Юрій Гусєв.

Не менш амбітні плани на ремонт доріг на Херсонщині ставить перед собою Херсонська ОДА й на наступні роки. Так, за 2021 рік планується відремонтувати 19 автомобільних доріг та 35 вулиць і доріг комунальної власності на суму майже 619,7 млн грн. У 2022 році передбачається ремонт 17 автомобільних доріг та 8 вулиць і доріг комунальної власності на суму 633,5 млн грн. У плани департаменту будівництва Херсонської ОДА увійшло й будівництво трьох нових доріг: Приморське-Лазурне у 2020 році та об’їзні дороги біля села Стара Збур’ївка у 2021 та 2022 роках. Тож загалом за три роки на ремонт доріг у Херсонській області планують витратити майже 1,9 млрд грн.

Як буде розвиватися Херсонська область протягом цього року

Окремим питанням очільник Херсонщини виніс модернізацію міжнародного аеропорту “Херсон”. Цьогоріч буде розроблено інвестиційний проєкт на 46 млн грн для ДФРР. У 2019 році з обласного бюджету на розвиток аеропорту вже виділено 6,5 млн грн.

Також у цьому році керівництво ОДА не збирається припиняти традицію з будівництва нових спортивних об’єктів у Херсонській області. У 2020 році планується будівництво 6 спортоб’єкти у наступних районах: Каховському, Білозерському та Чаплинському. Планується реконструкція спортивного поля стадіону “Кристал” у Херсоні та спортивно-футбольного поля “Дніпро” стадіону “Енергія” у Новій Каховці. Також планується реконструкція й обласного палацу культури в обласному центрі. Орієнтовна вартість проведення цих ремонтних робіт – 76 млн грн.

Як буде розвиватися Херсонська область протягом цього року

Починаючи з 2019 року у невеликих населених пунктах по областях України йде активне будівництво амбулаторій сімейного типу, які повинні покращити якість надання медичних послуг у сільській місцевості.Зокрема торік на Херсонщині “з нуля” збудували чотири нові амбулаторії. У 2020 році Херсонська облдержадміністрація ставить перед собою за мету побудувати 22 лікарські амбулаторії сімейного типу. З переліком населених пунктів, де цьогоріч з’являться нові медзаклади ви може ознайомитися на картинці:

Як буде розвиватися Херсонська область протягом цього року

Агропромисловий комплекс та харчова переробка — також одні з важливих сфер розвитку Херсонської області. Планується, що у цьому році на території нашої області з’явиться 14 нових агропромислових об’єкти, що дасть змогу на 3% збільшити обсяг експорту агропромислової продукції.

Херсонщина — екологічно чиста область

Цього року Херсонська облдержадміністрація хоче зробити нашу область екологічно чистою. За словами Гусєва, у 2020 році планується вивезти з території Херсонщини всі небезпечні хімікати, які десятками років труїли херсонські землі. Наприклад, у 2019 році з села Дніпровське Білозерського району вже було вивезено 110 тонн небезпечних пестицидів.

Як буде розвиватися Херсонська область протягом цього року

Також цьогоріч планується проведення реконструкції комплексу міських очисних споруд у Скадовську та каналізації в курортному Генічеську.

“Реконструкція очисних споруд — питання більшості районів нашої області. Ми зараз активно проводимо інвентаризацію тих потужностей та можливостей, які є сьогодні. Для того, аби надалі забезпечити реконструкцію цих очисних споруд”, – говорить голова ХОДА Юрій Гусєв.

В пріоритет Херсонська облдержадміністрація ставить й озеленення території нашої області. Тільки протягом 2020 року на площі 120 гектар буде висаджено 500 тис. саджанців молодих дерев.

До речі, 10-го лютого Херсонська ОДА долучилася до проєкту “Озеленення України”. У рамках його реалізації на території нашої країни 20-го березня планується висадити 1 млн дерев.

Як буде розвиватися Херсонська область протягом цього року

Бізнес на Херсонщині має вийти “з тіні”

В лютому на Херсонщині стартувала кампанія по легалізації праці. ЇЇ мета — вивести бізнес “з тіні” та довести підприємцям і робітникам, що краще працювати “по-білому”. Цим самим влада хоче збільшити надходження податків до бюджетів усіх рівнів.

“Моя позиція дуже проста. Перше — ми маємо створити умови для того, аби бізнес легалізувався. Якщо бізнес не хоче виходити “з тіні”, то вже тоді ми вживаємо жорстких заходів, які встановлені у законодавчому порядку, для того, щоб бізнес на Херсонщині все-таки працював легально. Зараз нам потрібно дати сигнал, що ми будемо сприяти на рівні всіх органів виконавчої влади, аби бізнес у Херсонській області працював “по-білому”, – заявив на одній із селекторних нарад Юрій Гусєв.

За словами заступника начальника ГУ ДПС у Херсонській області, АРК Крим та Севастополі Ігоря Клима, у минулому році підприємці, які працюють на Херсонщині, поповнили бюджети всіх рівнів податками на загальну суму в 3 млрд 134 млн грн. Проте, ця сума може зрости у два рази, якщо херсонські підприємці вийдуть “з тіні” й почнуть працювати легально.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close