Публікації

Земельні махінації родини голови Мирненської ОТГ приносять збитки громаді

Родинний підряд в керівництві Мирненської ОТГ та земельні махінації приносять збитки громаді. Ми вже писали про те, як родичка голови ОТГ Андрія Сучка — інженер-землевпорядник Тетяна Курбанова отримала від селищної ради 2 гектари землі, які згодом більш ніж успішно продала за рекордні 5,375 млн гривень. Але ця історія отримала неочікуване продовження. Як виявилося, чиновниця селищної ради отримала одну й ту саму ділянку двічі.

Земельні питання Тетяни Курбанової зустрічаються на засіданні сесії селищної ради 13 вересня минулого року. Тоді першим рішенням вона отримала у власність ділянку площею 2 гектари (кадастровий номер 6523287700:07:001:0389) для ведення особистого сільського господарства. Другим рішенням став дозвіл на розробку документації щодо поділу цієї ж ділянки, але вже площею 2,0015 га. Звідки взялись ці самі 0,0015 га, невідомо.

В результаті поділу утворилися одразу дві ділянки площею 2 та 0,0015 га, але вже з новими кадастровими номерами — 6523287700:07:001:0541 та 6523287700:07:001:0542 відповідно. Останню було передано до комунальної власності.

Земельні махінації родини голови Мирненської ОТГ приносять збитки громаді Земельні махінації родини голови Мирненської ОТГ приносять збитки громаді

І вже ділянку з новим кадастровим номером площею 2 га Тетяна Курбанова отримує у власність 20 грудня минулого року. Простими словами, двічі стала власницею по факту однієї самої ділянки. А якщо вірити документам, то Курбанова й продала свою землю двічі.

У декларації за 2019 рік вона вказала дохід від продажі ділянки в сумі 5375000 гривень. Покупцем став директор компанії ТОВ “Віндкрафт Каланчак” Анатолій Власенко. Хоча сама Курбанова заявляє, що зробила помилку в декларації, а реальна сума доходу від продажу складає трохи більше 50 тисяч гривень. Але в декларації ці 5 млн гривень зустрічаються двічі.

Земельні махінації родини голови Мирненської ОТГ приносять збитки громаді

Наступний договір купівлі-продажу датується вже 25 лютого цього року між Тетяною Курбановою та згаданою раніше компанією “Віндкрафт Каланчак”, про що вказано у реєстрі прав на нерухоме майно. Сума договору невідома, адже чиновниця не подала декларацію про зміни в майновому стані, як того вимагає законодавство. І навіть якщо родичка Андрія Сучка продала 2 гектари землі приватній фірмі під вітряки за 50 тисяч гривень, як вона сама заявляє, то не важко порахувати збитки, які понесла від цієї махінації Мирненська громада.

Наразі “Віндкрафт Каланчак” провела грошову оцінку землі в Мирненській ОТГ, де вартість одного гектару під вітряками становить майже 614 тисяч гривень для договору оренди. З цієї суми компанія щорічно платить в бюджет 12% або 73,6 тисяч грн. Таким чином, лише схема Курбанової-Сучка дозволила втратити надходження в бюджет на суму майже 150 тисяч гривень. І скільки таких земельних ділянок було передано для перепродажу іншим підставним особам, лишається лише здогадуватися.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close