Публікації

Зміни 2020: чого очікувати херсонцям у новому році

Україна вступила у 2020 рік з багатьма новаціями у законодавстві. Зокрема, з 1 січня мінімальні зарплати на пенсії зростуть, а комуналка та вартість інших послуг збільшаться. Чого очікувати херсонцям у 2020 році, далі у матеріалі сайту «Мій Херсон».

Нова пенсія та мінімалка

З 1 січня в Україні зростає прожитковий мінімум. Для працездатних осіб він тепер складає 2102 гривень на місяць. Для порівняння, минулого року мінімум дорівнював 1564 грн. Уряд планує до кінця року збільшити прожитковий мінімум до 2189 гривень.

Відповідно держбюджету, з 1 січня зростає й мінімальна зарплата — 4723 грн. Ця сума на 550 гривень більша, ніж у 2019-му. Мінімальна пенсія — 1638 гривень.

Вартість газу зросте

Зміни 2020: чого очікувати херсонцям у новому роціУ 2020 році українці самі обиратимуть постачальника газу. Такі новації ввів «Нафтогаз». Також в ціну газу буде закладена вартість його транспортування від «Укртрансгазу». Через це, вартість блакитного палива в регіонах буде різною. Яка вартість газу буде на Херсонщині, поки невідомо.

До 1 травня ціна палива для населення, виробників тепла та інших захищених споживачів становитиме 5500 гривень за тисячу кубометрів. У порівнянні з груднем минулого року, його вартість зросла на 28,6%.

А ось ціна газу для промисловості буде коливатися від 5500 до 6072 гривень та залежатиме від того, чи будуть споживачі купувати паливо за передплатою. Але загалом вартість для цієї категорії на 6% менша, ніж у грудні 2019-го.

Здай корупціонера та отримай нагороду

С початку року в Україні діє закон, який передбачає винагороду за викриття корупціонера. «Премія» буде можлива лише за умови, що корупційні дії будуть оцінені на суму від 10 мільйонів гривень. В такому випадку держава обіцяє нагороду, розмір якої становить 10% від суми викритого хабаря або схеми. Точний розмір «премії» за корупціонера буде визначати суд.

Варто зазначити, що викривачі корупції звільняються від відповідальності, якщо повідомлена інформація не підтвердиться. А повідомити про злочини можна навіть анонімно.

Продовження медреформи

Зміни 2020: чого очікувати херсонцям у новому роціЗ 1 квітня стартує новий етап медичної реформи — запрацює Програма медичних гарантій, яку ухвалив Кабмін наприкінці листопада. Простими словами, громадяни зможуть безкоштовно отримати спеціалізовані послуги медиків, за направлення сімейного лікаря.

Національна служба здоров`я України оплачуватиме всі види допомоги — первинну, спеціалізовану, високоспеціалізовану, екстрену та паліативну. Також НСЗУ буде фінансувати медичну реабілітацію.

Важливо зазначити, що пацієнт, який має направлення від свого сімейного лікаря, може обрати будь-який медичний заклад країни для отримання допомоги. Той, у свою чергу, отримає кошти за лікування. Тобто залишається принцип «гроші ходять за пацієнтом».

До РФ лише по закордонному паспорту

З 1 березня виїзд з України до Росії — лише за закордонним паспортом. Однак в`їзд наших громадян з території РФ буде можливий за українськими внутрішніми паспортами та свідоцтвами про народження.

Як зазначив голова уряду Олексій Гончарук, таке нововведення дасть змогу зменшити час проходження прикордонного контролю.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close