СПЕЦТЕМА: Чорногорське сміття у Херсоні

Про небезпечність “піску” з Чорногорії знали до його ввезення у Херсон

Стали відомі нові подробиці завезення у Херсон скандального вантажу з Чорногорії. В останній судовій ухвалі по справі завезення у місто небезпечного “піску” йдеться, що київська фірма “Арка” знала про те, що вантаж, який вона завозитиме у Херсон містить небезпечні речовини. Про це йдеться у відповідній постанові Херсонського міського суду, опублікованій у єдиному реєстрі судових рішень.

“ВК «Фірма АРКА» двічі отримувала відмову від Міненергетики на включення до «зеленого» переліку вантажу (відходів піску післяструменевої очистки днищ суден), у зв`язку з тим, що згідно наявних офіційних даних розміщених на сайті VALGO.COM серед домішків «оксиду кремнію» наявні чотири типи забруднюючих речовин, а саме азбест, трібутулін, важкі метали та вуглеродовмісні речовини (залишки нафтопродуктів), що класифікують його як небезпечний та відповідно його неможливо віднести до «зеленого» переліку відходів на підставі”, – йдеться в ухвалі суду.

Наразі досудове розслідування у цій справі продовжується. Правоохоронні органи проводять виїмку документів у Херсонській міській раді, фірмі “Арка” та у тих, хто причетний до завезення небезпечного вантажу з Чорногорії у Херсон. 

Нагадаємо, що небезпечність “піску” з Чорногорії підтвердив ряд експертиз. Відомо, що він відноситься до другого класу небезпеки. Тому його не мали право ввозити на територію нашої держави. згідно з Базельської конвенцією, з України “пісок” має забрати назад Республіка Чорногорія.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close